Nikt do dzisiaj nie zrobił porządku z abonamentami - ani PO, ani PiS - a teraz zabiera się ludziom emerytury wypracowane przez 45 lat! Pomóżcie - prosi czytelniczka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jestem 67-letnią emerytką. Dostałam list polecony z III Urzędu Skarbowego w Warszawie. A w nim informację, że blokują moje konto i oszczędności, by wyegzekwować pięcioletnie niepłacenie abonamentu RTV. Poinformowano mnie w liście, że zabiorą mi prawie 1,8 tys. zł z mojej 2,5-tysięcznej emerytury!

Telewizora nie mam od końca 2015 roku (odbiornik został wyrzucony, a stara 40-letnia wieża nadaje się już tylko do słuchania płyt CD i to nie wszystkich).

W Orange zaproponowali mi dodatek do internetu TV (dwa lub trzy lata temu). Wcześniej, przed umową z Orange, odbiornik wyrejestrowałam na poczcie, niestety nie pamiętam dokładnie kiedy i gdzie i nie mam tego dokumentu. Zresztą ile lat można trzymać takie papiery?

Urząd zadziałał błyskawicznie - całą sumę ok. 1,8 tys. zł zabrano mi w dwóch ratach natychmiast po wysłaniu listu. Jedna część 14 maja, kiedy list leżał na poczcie, a druga 22 maja rano, jeszcze przed odebraniem listu przez mojego byłego męża.

Jak można kogoś zostawiać z 800 zł, kiedy za czynsz płacę ponad 800 zł? Jak można pozbawiać środków do życia emerytkę w okresie pandemii?

2 miliardy zł to za mało dla telewizji Jacka Kurskiego? Trzeba teraz zabierać pieniądze emerytkom? Ludziom 65+? Nie jestem jedyną ofiarą. Mam informacje o kilku identycznych zachowaniach urzędów skarbowych.

Nikt do dzisiaj nie zrobił porządku z abonamentami - ani PO, ani PiS - a teraz zabiera się ludziom emerytury wypracowane przez 45 lat.

Ja chcę żyć normalnie, nie musieć zabierać zarobków mojej rodzinie!

Pomóżcie takim ludziom jak ja!

 Piszcie:listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  O, bandyci! Przecież te 2 miliardy dostał Kurski za straty w abonamencie, więc czego jeszcze chcą? Opozycjo i reszto - zróbcie raban na cały kraj!
  @Halabarda
  Przecież ta emerytka zapłaciła abonament podatkami swoimi. Ma płacić dwa razy? Rozbój w jasny dzień i tylko po to by pisowska banda karmiła się pieniędzmi TVP. Oczywistym jest fakt, że oni stamtąd "podbierają" na potrzeby partii!
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @Halabarda
  Najpierw niech ta emerytka i inni jej podobni, zaprzestaną głosowania na PiS i Dudę Andrzeja. Bo póki co, wygląda że im to pasi.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Niestety emerycki suwerenie głosowałeś na PiS to masz. Brawo wy....
  @katoliczek
  A bo niestety glosowali bo PO okazslo sie leniwa banda cwaniaczkow. I z deszczu pod rynne... i znowu za nie dlugo. Kazda banda przy korycie zmienia sie w swinie. Z doswiadczenia wiem
  już oceniałe(a)ś
  2
  21
  @suweren75
  Z doswiadczenia?jestes jedna z tych swin
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @suweren75
  Jaką to breję wlała ci pisowska mafia do twojego koryta, ze tak zajadle atakujesz jej przeciwników?
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @suweren75
  Czyżbyś był w pisiej bandzie ?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Głosujcie koniecznie na wszytko co jest związane z tymi mafijnymi organizacjami PIS i Kościół Katolicki w Polsce.!!!! Ślepcy!. I nie liczcie że inni Wam to wybaczą!
  już oceniałe(a)ś
  38
  2
  Czy aby w 2015 nie oddała Pani głosu na kaczystów? Bo jeśli tak to mi Pani wcale nie żal.
  @he219
  Nie insynuuj. Przecież to czytelniczka Wyborczej.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  dali jarkowe? no to powinno by na wszystko
  już oceniałe(a)ś
  22
  1
  Mam propozycję dla tych Rodaków, którzy płacą abonament, a zwłaszcza moich rówieśników, którzy urodzili się w PRL-u i zarejestrowali swoje OTV, zagłosujmy przeciw Dudzie, który już kolejny raz przeznaczył miliardy złotych na dotację dla TVP. My zarejestrowani płacimy podwójnie. PiS z abonamentem od 5-ciu lat nie robi nic i stosuje zasadę: niech płacą "Ci z PRL-u".
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Po dali, by mogli - w razie potrzeby- zabrać, jak ze skarbonki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ta Pani powinna zagłosować na Dudę, on się tym zajmie. Bo to przecież dobra zmiana jest
  już oceniałe(a)ś
  2
  3