Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poniżej publikujemy oświadczenie Marka Niedźwieckiego oraz treść wezwania przedprocesowego skierowanego przez niego do zarządu Polskiego Radia w związku z wydarzeniami w Trójce. Przypomnijmy: w sobotę szef Trójki Tomasz Kowalczewski próbował wymusić na Marku Niedźwieckim, który prowadził piątkową Listę, Halinie Wachowicz („Helen”) i Bartoszu Gilu podpisanie się pod listem, że w głosowaniu w Liście Przebojów doszło do pomyłki, w wyniku której pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest większy niż mój". Wszyscy troje odmówili, ostatecznie list podpisał tylko dyrektor Trójki. W rezultacie Niedźwiecki pożegnał się w sobotę ze stacją, a w kolejnych dniach taką samą decyzję podjęli inni, związani od lat ze stacją dziennikarze, m.in. Agnieszka Szydłowska, Marcin Kydryński i Piotr Kaczkowski. 

Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie. 

Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią. 

Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM.

To tylko tango…

Marek Niedźwiecki

Treść wezwania przedprocesowego:

Wezwanie przedprocesowe Marka Niedźwieckiego do władz Polskiego RadiaWezwanie przedprocesowe Marka Niedźwieckiego do władz Polskiego Radia akar

Wezwanie przedprocesowe Marka Niedźwieckiego do władz Polskiego RadiaWezwanie przedprocesowe Marka Niedźwieckiego do władz Polskiego Radia akar

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.