Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oto pismo prezesa PGNIG:

Drodzy Klienci,

w tych trudnych okolicznościach, z którymi przyszło nam się mierzyć w ostatnim czasie, zapewniamy, że dostawy paliwa gazowego do naszych Klientów w całym kraju przebiegają bez zakłóceń. Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych Pracowników, każdego dnia gaz ziemny dociera do niemal 7 milionów domów, setek tysięcy firm, szpitali i innych instytucji.

Zapewniamy niskie ceny gazu dla gospodarstw domowych

Staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom i z pełnym zrozumieniem odpowiadać na Wasze potrzeby. Już od kilku lat podejmujemy szereg działań mających na celu zapewnienie niskich cen gazu dla naszych Klientów.

Gospodarstwa domowe płacą za gaz średnio o 8,2% mniej niż pod koniec grudnia 2015 roku. Oznacza to, że łączne, uśrednione oszczędności na rachunkach od początku 2016 roku do końca czerwca 2020 roku, wyniosą rocznie:

- do 120 zł dla Klientów korzystających z gazu do przygotowywania posiłku,

- do 536 zł dla Klientów korzystających z gazu do podgrzewania wody,

- nawet do 1442 zł dla Klientów ogrzewających gazem mieszkania lub domy.

Dokładamy wszelkich starań, aby cena za paliwo gazowe oferowana Klientom była możliwie jak najniższa i nie stanowiła znaczącego obciążenia dla budżetów domowych.

Dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polaków

Dzięki naszej pracy gaz ziemny dociera do wszystkich naszych Klientów w sposób ciągły i bezpieczny. Jako lider rynku gazu w Polsce będziemy nadal wypełniać naszą misję - bycia odpowiedzialnym, zaufanym i bezpiecznym dostawcą gazu.

Jesteśmy blisko Ciebie.

Jerzy Kwieciński

Prezes Zarządu PGNiG SA

 Przeczytajcie i oceńcie sami. Czekamy na listy:listy@wyborcza.pl

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.