Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński to kolejni dziennikarze Trójki, którzy odeszli z tej rozgłośni, tym razem protestując przeciwko zakwestionowaniu wyników wybieranej przez słuchaczy legendarnej Listy Przebojów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński to kolejni dziennikarze Trójki, którzy odeszli z tej rozgłośni, tym razem protestując przeciwko zakwestionowaniu wyników wybieranej przez słuchaczy legendarnej Listy Przebojów. Kierownictwo radiowej Trójki unieważniło głosowanie, ponieważ wygrała piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego, który śpiewa o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym dla wszystkich innych cmentarzu. W dodatku, w kolejnych wyjaśnieniach podważyło uczciwość Marka Niedźwieckiego i jego współpracowników.

Ci ostatni po odmowie podsuniętego im przez władzę fałszywego oświadczenia zostali zawieszeni w obowiązkach.

Nawet w czasach PRL nie zrobiono nigdy w polskim radiu czegoś takiego.

Towarzystwo Dziennikarskie dziękuje pracownikom Trójki, którzy w niedzielę 17 maja 2020 r. manifestowali przed siedzibą rozgłośni przeciw temu niesłychanemu aktowi cenzury.

Dziękujemy też artystom, którzy protestując, zakazali emitowania w Programie 3 PR swoich utworów: Tomaszowi Organkowi, Darii Zawiałow, Dawidowi Podsiadle, Bartoszowi Waglewskiemu, Katarzynie Nosowskiej, Zygmuntowi „Muńkowi” Staszczykowi i wszystkim innym, którzy jeszcze przyłączą się do bojkotu.

Tylko dzięki solidarności dziennikarzy, artystów, pracowników mediów możemy obronić w Polsce wolność słowa.

Warszawa, 18.05.2020 r. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem