Był kiedyś pomysł odnowienia uprawy na naszych terenach. W końcu potęgę buduje się na kontynuacji, nie rewolucji. Dlatego sprawdzonym gatunkom mówimy stanowcze tak!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Olimpia Małuszek jest sędzią Sądu Rejonowego w Gorzowie i szefową gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". W listopadzie zeszłego roku zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysław Radzik skierował do sądu dyscyplinarnego wniosek o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej przeciwko sędzi za wpisy na Twitterze krytykujące decyzje ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W styczniu Sąd Dyscyplinarny we Wrocławiu umorzył to postępowanie. 

Sędzia Małuszek opublikowała na Facebooku zdjęcia ze swojego ogrodu, w których zachęca do odnowy uprawy dawnych gatunków jabłoni - sama zasadziła stare szczepy renety. 


Zachęcamy czytelników, by przysyłali nam zdjęcia i historie związane z ich ulubionymi drzewami. Ten cykl zaczęliśmy od listu Anny Kołtunowicz, która opisała rosnący przed jej rodzinnym domem bez, a potem publikowaliśmy kolejne historie. 

Czekamy na kolejne Wasze bzowe historie. Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Super, najlepsze jabłka reneta!
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Polecam starą kanadyjską odmianę "Beforest". Podobna jest do renety, ale smak - trzy półki wyżej.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Zbieżność faktów przypadkowa
  już oceniałe(a)ś
  2
  1