Użytkownicy Twittera piszą o tym, które tytuły prasowe prenumerują. W wywiadzie dla "Wyborczej" o wspieraniu wolnych mediów mówił rzecznik praw obywatelskich
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piszcie: listy@wyborcza.pl

W wywiadzie dla Magazynu Świątecznego „Wyborczej” rzecznik praw obywatelskich dr hab. Adam Bodnar stwierdził, że niewystarczająco chronimy w Polsce wolności słowa i niezależnych mediów. – Podczas tych pięciu lat bardzo, w ramach spotkań regionalnych, dużo jeździłem po Polsce, rozmawiałem z tysiącami ludzi. „Co mogę zrobić dla demokracji?”, nieraz słyszałem takie pytanie. „A zaprenumerował pan jakiś tytuł prasowy?”, pytałem wtedy – opowiadał

Zdaniem RPO niezależne tytuły, w tym „Wyborcza”, powinny mieć znacznie więcej czytelników. – Cieszę się, że „Wyborcza” ma 245 tys. cyfrowych prenumeratorów, ale potencjał docelowy, również innych niezależnych tytułów, jest co najmniej trzy razy większy. I trzeba ludzi namawiać do wspierania wolnych mediów. Tym bardziej że rynek reklamowy, ze względu na presję władzy, się kurczy – stwierdził.

Wypowiedź rzecznika udostępniali sobie użytkownicy Twittera. Pisali m.in.:

„Dziś w @gazeta_wyborcza @Adbodnar wskazuje na naszą odp. za demokrację, http://m.in prenumeratę wolnych mediów. Łańcuszek w sprawie! Jakie media prenumerujesz/planujesz? Moje: @tygodnik @gazetaprawnapl @oko_press” – napisała Amazonia is here. 

A wy, jakie tytuły prenumerujecie? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niestety, prenumeruję tylko Wyborczą. Trzeba pomyśleć o kolejnych niezależnych tytułach.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Prenumeruję i czytam wyborczą
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prosze o wiarygodna liste mediow , gdzie pisia zaraza sie jeszcze nie rozprzestrzenila
  już oceniałe(a)ś
  0
  0