Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas majówki obserwowałem flagi wiszące na blokach, kamienicach i domach jednorodzinnych. Jesteśmy bardzo prounijni jako społeczeństwo, ale nie dostrzegłem zbyt wielu  flag unijnych.

Ja sam na parę dni przed weekendem majowym odwiedziłem administrację mojej spółdzielni mieszkaniowej i poprosiłem, aby na wszystkich budynkach obok flagi biało-czerwonej zostały powieszone flagi unijne. Pan prezes w miłej rozmowie uznał moje argumenty i dzień przed weekendem na wszystkich budynkach spółdzielni obok biało-czerwonych pojawiły się także flagi unijne.

Myślę, że w tak prounijnym społeczeństwie powinna pojawić się moda na wieszanie takich flag. Europosłowie, różne stowarzyszenia, fundacje, gminy mogłyby je rozdawać za darmo oraz namawiać do ich wieszania mieszkańców, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty.

 Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.