Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Solidarność z fryzjerami, fizjoterapeutami czy masażystami jest ważna, bo te zawody są elementem machiny życia społecznego niemożliwym do zastąpienia. Ci ludzie wykonują pracę, której czasem nie dostrzegamy, ale bardzo jej potrzebujemy, bo wszyscy potrzebujemy czuć się zaopiekowani, chcemy wyglądać schludnie – wszystko jedno, czy wychodzimy na scenę, czy idziemy do banku rozmawiać o kredycie.

Dla aktorów fizjoterapeuci są niezbędni. W pewnym sensie też dla widzów, bo zdarza się, że dosłownie ratują spektakle – i mnie, i innym członkom zespołu Nowego Teatru zdarzały się kontuzje, z którymi nie moglibyśmy wyjść na scenę.

Aktorzy sami są teraz w trudnej sytuacji, ale chciałbym wesprzeć moją fizjoterapeutkę Martę, która potrafi przyjąć mnie awaryjnie w godzinę i w ciągu dwóch-trzech spotkań postawić na nogi, i moją fryzjerkę Katkę. Katka prowadzi malutki zakład przy Jasnej, w którym na ogół są nie więcej niż dwie osoby, więc wpada się tam jak na kawę do znajomych – nie tylko się ostrzyc, ale też pogadać i odpocząć. Taki moment, żeby się zrelaksować, jest bardzo ważny

Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia

Ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa zagrażają pracy wszystkich przedsiębiorców, których praca polega na bezpośrednim kontakcie z klientami. To około 300 tys. miejsc pracy, spróbujmy je uratować. Dla nich „Wyborcza”, „Wysokie Obcasy" i Booksy.com Wyborcza.pl zaczęły wspólną akcję. Jeśli chcesz pomóc, możesz za pośrednictwem aplikacji Booksy przekazać wsparcie 20, 50 lub 100 złotych wybranemu fryzjerowi, kosmetyczce, barberowi czy fizjoterapeucie.

W podziękowaniu za pomoc otrzymasz kod na bezpłatną prenumeratę Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl.

Bądźmy solidarni i razem przetrwajmy ten czas!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.