Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych dni wspólnej akcji #Solidarni2020. Do tej pory blisko 1500 osób wsparło salony, wpłacając kilkadziesiąt tysięcy złotych. Spodziewamy się, że w tym tempie do końca kwietnia darowizny dla salonów wyniosą nawet 2 mln zł. Cieszą bardzo dziesiątki pozytywnych komentarzy od klientów, którzy chcą pomóc ulubionym fryzjerom, kosmetyczkom czy barberom.

Wiele salonów obawiało się włączyć do akcji, bo nie chciało prosić o jałmużnę. Ale teraz widzą, że klienci się o nich troszczą i odwdzięczają za lata ciężkiej pracy. Chcą mieć gdzie wrócić po kryzysie. Pozytywnym zaskoczeniem był akces kilku dużych firm (w tym jednego banku) z pytaniem, jak mogą dołączyć do akcji i też pomóc. W tym tygodniu będziemy z nimi rozmawiali o szczegółach.

Czytając wasze komentarze, wprowadziliśmy kilka ważnych zmian. Bierzemy na siebie całą prowizję, więc pełna kwota wsparcia przechodzi na konto salonu.

Widziałem sporo uwag w stylu: „Mój salon nie korzysta z Booksy. Jak mu pomóc?”. Dla tych salonów wydłużamy okres darmowego testu aplikacji z 7 do 30 dni. Jest duża szansa, że dostaną wsparcie. Przybywa pytań, jak wspierać inne branże. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znalazły się prawie wszystkie lokalne biznesy, które są przecież kręgosłupem naszej gospodarki. Uruchamia się prawdziwy duch solidarności!

Stefan Batorymatematyk, przedsiębiorca sektora nowych technologii. Założyciel aplikacji iTaxi do zamawiania przejazdów oraz współtwórca i prezes serwisu i aplikacji Booksy służącej do rezerwacji usług fryzjerskich, kosmetycznych i innych związanych z pielęgnacją ciała. Booksy łączy 5 milionów klientów w 80 krajach. W Polsce w aplikacji zarejestrowanych jest milion użytkowników.

Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia

Ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa zagrażają pracy wszystkich przedsiębiorców, których praca polega na bezpośrednim kontakcie z klientami. To około 300 tys. miejsc pracy, spróbujmy je uratować. Dla nich „Wyborcza”, „Wysokie Obcasy” i Booksy.com Wyborcza.pl zaczęły wspólną akcję. Jeśli chcesz pomóc, możesz za pośrednictwem aplikacji Booksy przekazać wsparcie 20, 50 lub 100 złotych wybranemu fryzjerowi, kosmetyczce, barberowi czy fizjoterapeucie.

W podziękowaniu za pomoc otrzymasz kod na bezpłatną prenumeratę Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl.

Bądźmy solidarni i razem przetrwajmy ten czas!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.