Zwlekanie z decyzją o przesunięciu wyborów jest haniebną drwiną z obywateli - szczególnie tych, którzy chcą oddać swój głos na innego kandydata, nie tylko tego lansowanego za publiczne pieniądze - czytelniczka apeluje do rządu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jako obywatelka żądam od władz wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i przesunięcia terminu wyborów.

Oświadczam, że jeżeli wybory będą się odbywać 10 maja br., to nie wezmę w nich udziału oraz złożę stosowne protesty, tak aby te wybory unieważnić.

Premier wraz z całym rządem i prezydent nie mają prawa narażać nas na wybory odbywające się bez uczciwej kampanii, po trupach organizatorów i wyborców, po wprowadzeniu niezgodnej z prawem nocnej poprawki do kodeksu wyborów.

Nie wiem, jakie są motywacje premiera i prezydenta, ale wzywam panów - Morawieckiego wraz z całym rządem i Dudę, aby sprawowali swoje urzędy godnie i z szacunkiem wobec obywateli, którym służą.

Żądam przesunięcia terminu wyborów, macie Państwo odpowiednie do tego narzędzia.

Zwlekanie z decyzją jest haniebną drwiną z obywateli - szczególnie tych, którzy pragnęli oddać swój głos na innego kandydata, nie tylko tego, który jest non stop lansowany w państwowych mediach za publiczne pieniądze.

Zwlekanie z decyzją o przesunięciu terminu wyborów to drwina z demokracji.

Chociaż o zgrozo, to przesunięcie spowoduje, że nadal na fotelu prezydenta będzie zasiadał ktoś, kto łamie konstytucję, ale trudno, koronawirus nie daje obecnie lepszego wyjścia!

Zwlekanie z decyzją o przesunięciu wyborów to granie na nosie opozycji i podsycanie wzajemnej niechęci między ludźmi w czasie, kiedy jak nigdy powinniśmy wszyscy solidarnie zadbać o przyszłość.

Petycję obywatelską ws. odroczenia wyborów można podpisać tu:

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zwlekanie z odwołaniem wyborów w maju to nie jest drwina, a morderstwo, które podlega karze więzienia do 3 lat, art 160 kk.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Proszę pani, większość z nas myśli tak samo. Ale nie zakładamy kont na tik toku, jak pewien lokator pewnego pałacu.
  Nam też już odwala w izolacjach, kwarantannach i pozostałych samoograniczeniach, jednak nie przypuszczam, żeby wielu z nas puściły hamulce moralne do aż takiego stopnia.
  Życzę dużo zdrowia
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Wcześniej są matury... Je też trzeba niezwłocznie przełożyć!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Tylko, czy do psychopaty da się dotrzeć? I oczywiście do jego przytakiwaczy...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  A tymczasem setki listonoszy już roznoszą miliony ulotek wyborczych, wydrukowanych przez pisowski rząd za pieniądze z budżetu. I wystarczy kilku zakażonych listonoszy, żeby każdy z nich zakaził swoimi ulotkami codziennie kilkaset mieszkań i kilka tysięcy ich mieszkańców.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0