Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowni Panowie, Szanowni Państwo,

pragniemy przekazać Panom oraz za Panów pośrednictwem wszystkim sędziom sądu olsztyńskiego, podpisanym pod uchwałami ostatniego zgromadzenia ogólnego, wyrazy głębokiego szacunku, uznania i poparcia.

Jesteśmy grupą sędziów i byłych sędziów, którzy w latach 1980-81 tworzyli NSZZ "Solidarność" w Ministerstwie Sprawiedliwości i sądach warszawskich, a później, w czasie stanu wojennego, pozostali wierni wyznawanym wartościom.

Przez 30 lat Wolnej Polski nie przypuszczaliśmy, że czas próby dla sędziów znów nadejdzie. Chcemy wesprzeć Was z całego serca.

Życzymy sił i wytrwałości!

Jesteśmy przekonani, że to właśnie Wy i każdy z Was swoją postawą i decyzjami bronicie praworządności, a więc i praw człowieka w Rzeczpospolitej.

W świecie kłamstw i cynizmu pokazujecie, że można ryzykować karierę, zdrowie i spokój psychiczny w imię wierności zasadom.

To zło przeminie, a pamięć o Waszej postawie pozostanie jako przykład i trwała wartość.

dziękujemy

prof. Adam Strzembosz

Hanna Bajer

Elwira Bielecka

Antoni Cyran

Teresa Flemming-Kulesza

Kazimiera Machcewicz

Maria Minkiewicz

Ryszard Nowak

Grażyna Pilszakowa

Elżbieta Puzyna-Nowak

Grażyna Ruiz

Barbara Sierpińska

Krzysztof Stępiński

Agnieszka Swędrowska

Magdalena Zbikowska

Elżbieta Ziołkowska

Warszawa, 19 lutego 2020 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.