Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

12 stycznia 2020 r. odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku środki zbieraliśmy, aby zapewnić najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. "Gazeta Wyborcza" włączyła się w pomoc. Dzięki Czytelnikom zebraliśmy ponad 106 tys. zł. do puszki na Siepomaga.pl. Pieniądze z puszki w całości zostaną przekazane na cel finału.

Hasło tegorocznej zbiórki to "Wiatr w żagle". - Zależy nam, byśmy jak zawsze podczas naszych finałów byli razem, nie dzielili się – podkreśla Jerzy Owsiak. Rok temu dzięki czytelnikom zebraliśmy 255 035 zł, a WOŚP zgromadził w sumie blisko 176 mln zł na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W ciągu 28 lat działalności Orkiestra zebrała ponad miliard złotych.

Zapraszamy również do licytacji na aukcjach charytatywnych Allegro.pl: 

1. Prenumerata Wyborcza.pl na 100 lat (i jeden dzień dłużej) na wszystkich nośnikach - także tych jeszcze nieznanych. LICYTUJ

Prenumerata WyborczejPrenumerata Wyborczej mat. red.

2. Andrzej Rysuje - rysunek z autografem autora. LICYTUJ

Andrzej RysujeAndrzej Rysuje mat. red.

3. Spacer po Puszczy Białowieskiej z Adamem Wajrakiem w pakiecie z noclegiem w Białowieży dla czterech osób. LICYTUJ

Adam WajrakAdam Wajrak mat. red.

4. Kurs na żywo "Jak mówić, żeby nas słuchano". Zaproszenie na trzygodzinne spotkanie prowadzone przez Kamilę Kalińczak, redaktorkę naczelną Instytutu Dobrego Życia. LICYTUJ

Kamila KalińczakKamila Kalińczak mat. red.

5. Dzień w redakcji "Gazety Wyborczej". LICYTUJ

Redakcja Gazety WyborczejRedakcja Gazety Wyborczej Fot. Adam Stępień, Agencja Gazeta

Więcej o finale na wyborcza.pl/wosp

28. Finał WOŚP28. Finał WOŚP Fot. Mat. WOŚP

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.