Ponad 80 kandydatek do Sejmu podpisało Deklarację Wyborczą Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Zbudowałyśmy ponadpartyjną koalicję Kandydatki Kobietom – sieć kobiet, które podpisały naszą deklarację wyborczą, zobowiązując się osobiście do realizacji naszych postulatów - mówi Marta Lempart, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Dokument to zestawienie wszystkich najważniejszych spraw, o które upomina się OSK: prawa reprodukcyjne, w tym legalna aborcja, walka z przemocą domową, świeckość państwa, wycofanie religii ze szkół, niezależna komisja ds. pedofilii w Kościele i poprawa sytuacji ekonomicznej kobiet.

Kandydatki podpisujące listę to posłanki, polityczki, aktywistki, w tym związane ze Strajkiem Kobiet, działaczki społeczne i członkinie różnych ugrupowań politycznych. Można je znaleźć w ponad 30 z 41 okręgów wyborczych.


Pełna lista kandydatek w podziale na okręgi jest tutaj: https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/posts/3711799798845991?__tn__=K-R

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem