Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyposażyła dwie pracownie diagnostyczne Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym w nowoczesny tomograf i stacjonarny aparat RTG. Sprzęt kosztował prawie 5 mln zł. - Wspieramy szpital od początku Orkiestry. Tym razem udało się tu stworzyć zupełnie nowe możliwości badań pacjentów leczonych na wszystkich szpitalnych oddziałach, co pozwoli szybciej i skuteczniej nieść im pomoc we wszelkich problemach zdrowotnych - mówił w piątek 11 października w Dziekanowie Jerzy Owsiak, prezes WOŚP. Do tej pory szpital otrzymał w sumie ok 90 urządzeń medycznych. 

Pieniądze na sprzęt pochodzą z ostatniej zbiórki WOŚP, której celem był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce. Zebrano wtedy ponad 176 mln zł - to rekord. Wiosną WOŚP zrobiła za te środki największe w swojej historii zakupy sprzętu medycznego dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Przeznaczyła wtedy 106 mln zł na 13 tomografów komputerowych, dziewięć rezonansów magnetycznych, aparaty rentgenowskie i kardiomonitory. 

– Nie da się przecenić tych zakupów. Nasze wymagania są bardzo wysokie. Udało nam się wybrać najlepszy sprzęt. Ostatecznym beneficjentem tego sprzętu są dzieci, które na niego czekają. To święto radiologii pediatrycznej – mówiła podczas zakupów prof. Elżbieta Jurkiewicz z Centrum Zdrowia Dziecka. Teraz sprzęt przekazywany jest szpitalom. 

W czwartek Owsiak zaapelował po raz kolejny, by w niedzielę pójść na wybory. W najbliższą środę 16 października fundacja ogłosi cel najbliższego finału, który zaplanowany jest na 11 stycznia 2020 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.