Przed edukacją seksualną przestrzegają rodziców kuratorzy oświaty. A rodzice dostająinstrukcje, jak chronić dzieci w szkole przed "demoralizacją"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Przystępujemy do najważniejszego we wrześniu zadania - zabezpieczenia szkół przez złożenie oświadczeń rodzicielskich i zaangażowanie w trójki klasowe i rady rodziców – zapowiedział tuż przed
rozpoczęciem roku szkolnego Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”, który stawia sobie za cel propagowanie w życiu publicznym postulatów Kościoła katolickiego.


– Ordo Iuris się rozrasta. Ma pieniądze i rzesze ekspertów, którzy przygotowują analizy dla urzędników i instrukcje dla obywateli. Interesują ich te obszary, gdzie dostrzegają szanse na promocję konserwatywnej ideologii – mówi Katarzyna Banasiak, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych Ponton.


Przez ostatnie dwa lata Instytut w niemal 700 szkołach szukał przypadków działalności grożącej „demoralizacją dzieci”. Prześwietla, czy na dodatkowe zajęcia prowadzone w szkole zgodziły się rady rodziców. Kiedy dopatrzy się nieprawidłowości, zgłasza sprawę kuratoriom.

Na nowy rok szkolny organizacja przygotowała poradnik dla rodziców „Jak powstrzymać wulgarną
edukację seksualną w szkole”.

Czytamy w niej m.in.:

„Dziś, gdy do szkół coraz śmielej wkraczają szkodliwe ideologie i niemoralna edukacja seksualna, niezwykle ważna staje się znajomość przepisów dotyczących praw rodziców w zakresie wychowania i edukacji dzieci”.Rodzice dostają instrukcje, dzięki którym „ochronią dzieci przed demoralizacją”. Pomóc mają włączanie się w pracę trójek klasowych i rad rodziców oraz „Rodzicielskie oświadczenia wychowawcze”. To dokument z żądaniem, by bez zgody rodzica uczeń nie miał styczności z treściami (wykraczającymi poza podstawę programową) dotyczącymi m.in. przeciwdziałania dyskryminacji, antykoncepcji i profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową.


Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska w rozesłanym tuż przed 1 września liście do rodziców przestrzega, że w szkołach podejmowane są próby wprowadzenia edukacji seksualnej, „poza przyjętymi standardami prawnymi”. Małopolska kurator Barbara Nowak stwierdziła, że takie zajęcia „psują dzieciom psychikę”.

Taka retoryka to dla PiS w to mi graj. Do ataków na samorządy rządzone przez opozycję za promowanie ideologii LGBT posłużyły argumenty o „seksualizacji dzieci” i nauczaniu kilkulatków masturbacji – to sformułowania z analizy Ordo Iuris.

- [Nasza] presja ma sens – tak Ordo Iuris skomentowało to, że władze Warszawy zrezygnowały właśnie z finansowania dodatkowej edukacji seksualnej w stołecznych szkołach. Instytut przygotował kilka analiz prawnych, aby wykazać, że dodatkowa edukacja seksualna jest bezprawna. Czy władze Warszawy się przestraszyły? – W szkołach jest trudna sytuacja związana z podwójnym rocznikiem, nieodpowiedzialne byłoby projektowanie w szkołach kolejnych programów dodatkowych – tłumaczy Aldona Machnowska, dyrektorka ds. kultury i komunikacji społecznej w ratuszu. 


Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W trosce o dzieci proponuje wypisanie dzieci z religii, a w niedzielę rodzinny spacer do parku, zamiast przedpołudniowej agitacji....
  @tommywolf
  Dokładnie, zamiast ochrony przed edukacją, potrzebna jest w tym kraju raczej ochrona dzieci przed ciumkiem księdza.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  Jaki cel naprawdę przyświeca aktywistom Ordo Iuris?
  Zależy im na zwiększeniu liczby dziecięcych ciąż?
  Zależy im na pozostawieniu dzieci bezbronnymi wobec zakusów pedofilów?
  Zależy im na wzroście liczby zachorowań wenerycznych?
  Zależy im na wzroście znaczenia "edukacji podwórkowej"?
  @jabberwocky-3422
  Celem raczej się te tytany intelektu nie trudzą. Kościół chce, to popierają. Chciałby czego innego, może na nich liczyć. Umysły zniewolone.

  Najważniejsza jest ta ich nienawiść, katolicka nienawiść do... bliźniego. To jednoczy w ?oblężonej? twierdzy.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @jabberwocky-3422
  Zależy im na pomaganiu kleszym wciskać dzieci w ich objęcia i ciumkanie.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Właśnie widać, jak zakomleksieni prawnicy z Ordo Iuris, razem z pisowski i kuratorami, łowią w szkołach narybek dla księży pedofili. Powinni was pozamykać, stręczyciele.
  już oceniałe(a)ś
  110
  1
  Ciemna mase latwiej doic, gwalcic, kupowac za 500+. Szkola nigdy nie sluzyla rozwojowi dzieci, a jedynie programowaniu robotow. Teraz to widac w calej krasie.
  @antipatiko
  Ciemną masę widać na piknikach rodzinnych w czasie tzw.kampanii wyborczej, jak cisną się na pstrokato ubrani do Prezia. I do tej masy nic nie dociera, afery pisowskie różnego typu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat

  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.

  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa - Watykanu czyli:
  . A. Zlikwidować etaty kapelanów
  . B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół

  4. Usunąć z rządu oraz życia politycznego wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.

  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych

  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989

  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne oraz zlikwidować tzw.katolickie placówki oświatowo-wychowawcze.

  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim

  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.

  10. Wstrzymać dofinansowywanie "dzieł" KRK z kasy państwa !

  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych

  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji

  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania - dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach

  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  15. W obecnym kodeksie karnym, w miejsce treści art. 195 § 1:
  Art. 195. § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  przywrócić brzmienie art. 196 kk z roku 1969:
  . Art. 196.
  . Kto zmusza inną osobę do podjęcia czynności religijnej lub do udziału w obrzędzie religijnym . albo do powstrzymania się od takiej czynności lub obrzędu,
  . -podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

  16. Natychmiastowa likwidacja tzw. FUNDUSZU KOŚCIELNEGO, który miał kompensować tzw. "straty" poniesione przez "kościół" w następstwie reformy rolnej! Wobec faktu zwrócenia kościołowi gruntów rolnych w i to w ilości większej aniżeli "utracił" był w ramach reformy rolnej brak jest jakiejkolwiek przesłanki do opłacania z pieniędzy podatników tej sekty pedalsko-pedofilskiej.

  17. Absolutnym jest SKANDALEM, że na państwowych uczelniach, za publiczne pieniądze pochodzące z podatków obywateli, funkcjonuje coś takiego jak wydziały teologiczne czyli studia na temat bajek z mchu i paproci.
  Szamani chcą się bawić w udawanie nauki?
  Proszę bardzo.
  Ale na własnych prywatnych kółkach zainteresowań, które żadną miarą nie powinny być legitymizowane przez Państwo jako uczelnie wyższe oraz bez prawa do posługiwania się nazwami to sugerującymi a tym samym bez żadnych uprawnień do nadawania
  powszechnie obowiązujących stopni i tytułów naukowych!

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale:
  - "KOŚCIÓŁ WINIEN BYĆ ODDZIELONY OD PAŃSTWA,
  NIE WOLNO MU ZAJMOWAĆ SIĘ KSZTAŁCENIEM MŁODZIEŻY!.
  NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU I JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA.
  ŻADNA RELIGIA NIE MOŻE IM PRZECZYĆ ODWOŁUJĄC SIĘ DO PRAWA BOSKIEGO, PRZECIWNIE, KAŻDA RELIGIA POWINNA BYĆ POSŁUSZNA PRAWOM USTANOWIONYM PRZEZ NARÓD"
  @sacc77
  Problem w tym, że nikt nie chce tego zrealizować - ?przez osiem lat? PO tak samo właziła w d. biskupom jak PiS.
  Do czasu kiedy kościoły będą poddawane obróbce termicznej gdy zabraknie kasy na kolejne plusy bo inaczej tej pasożytniczej organizacji nie da się wyplenić. A dla oponentów - to nie chodzi o wiarę.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @sacc77
  Dobry program. Ktoś się odważy spróbować? Może Lewica?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @sacc77
  Wspaniałe postulaty. Wszyscy na wybory w październiku 2019 roku. Ostatnio na PiS zagłosowalo tylko 20,7 % uprawnionych do głosowania. Tylko co piąty Polak dał się kupić za obietnice wyborcze. Tylko co piąty Polak jest zakompleksionym, podanym na manipulację PiS u i kościoła. Wszyscy na wybory w październiku 2019 roku. Wygramy. Polska była i musi być w Unii Europejskiej. Wszyscy na wybory, wszyscy. Wygramy.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @sacc77
  "2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP."
  To stare królewskie prawo, zgoda władzy cywilnej na nominata kościelnego.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @JBr46
  ...zagłosowało, ale 18,65%.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A potem będą umierać na AIDS na oddziałach zakaźnych, bo nikt wcześniej nie wpadnie, że to HIV i będą się kolibać od specjalisty do specjalisty, aż wreszcie okaże się, że jest za późno. Albo sparaliżowani po kilowym uwiądzis rdzenia będą leżeć i patrzeć w sufit.
  Trzynastoletnie matki, brak podstawowej wiedzy o zabezpieczeniu, molestowania z nieświadomości, fobie, nietolerancja, nienawiść, i kompletny brak umiejętności funkcjonowania w rodzinie... To efekty braku edukacji... Wystarczy powiedzieć, że 52 procent dziewczyn ze szkół.ppdstatwowych jest przekonana, że żeby nie zajść w ciążę po stosunku trzeba wypić szklankę wody I się wypłucze... Porażający brak odpowiedzialności za własne dzieci!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  58
  0
  Szukają ofiar dla Katechetów?
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  Moralnej edukacji seksualnej moga nauczac tylko wielebni . !!!!
  @jozwa51
  Słyszeliśmy, bez wytrysku to bez grzechu. Tragedia.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0