Piszę ten list jako luteranin, zwolennik idei ekumenizmu. Albowiem wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego bulwersuje wszystkich chrześcijan niezależnie od przynależności konfesyjnej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyborcza to Wy, piszcie: listy@wyborcza.pl

Pragnę wyrazić moje poparcie dla inicjatywy o. Pawła Gużyńskiego. Piszę ten list jako luteranin, zwolennik idei ekumenizmu. Albowiem wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego bulwersuje wszystkich chrześcijan niezależnie od przynależności konfesyjnej. Tego typu wypowiedzi nigdy nie powinny paść z ust osoby duchownej. Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego miała charakter antychrześcijański.

Jezus Chrystus dowiódł, że wszystkich miłował jednakowo. Przecież za nas wszystkich skonał na krzyżu.

Wie o tym każdy chrześcijanin, który rzeczywiście chce starać się naśladować Jezusa Chrystusa.

Mam nieodparte wrażenie, że homilia abp. Marka Jędraszewskiego służyła wyłącznie temu, by wskazać homoseksualistów jako wyimaginowane zagrożenie dla wiary chrześcijańskiej.

Tymczasem jest to kompletna bzdura.

Pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak „ideologia LGBT” - to kolejny absurd.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że homoseksualizm to po prostu fakt społeczny.

Homoseksualiści zawsze wśród nas byli, są i będą. Jako chrześcijanie musimy zawsze o tym pamiętać. Na zakończenie apeluję o natychmiastową dymisję abp. Marka Jędraszewskiego.

Ponieważ parę dni temu udowodnił, że głosi całkowicie antychrześcijańskie tezy.

***

Wyborcza to Wy, piszcie: listy@wyborcza.pl

O wszystkim, co ważne dla społeczności LGBT. Zapisz się na newsletter

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tak, z Kościoła Katolickiego zrobiono jakiś karykaturalny i pogański pseudokościółek narodowo-polski, sektę siejącą mowę nienawiści pod hasłem "co łaska" gdy Marcin Luter już 500 lat temu zabronił handlu sakramentami. I teraz próbuje się kneblować Głosy Prawdy i Sumienia, tak jak w przypadku Wielebnego Ojca Pawła Gużyńskiego. Nie może być tak, że knebluje się usta Redaktorowi Bonieckiemu z Katolickiego Tygodnika Powszechnego a toleruje rydzykowski syk węża.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  Kościół w Polsce już dawno przestał być chrześcijański i stał się pogański.
  A tak na marginesie, homoseksualistów wśród księży najłatwiej poznać po drogocennych strojach księżniczek.
  @archimeda21
  Używając przymiotnika "pogański" w negatywnym kontekście powielasz kilkusetletnią propagandę Kościoła. Kościół wmówił swoim "wiernym", że poganin to gorszy sort człowieka, którego należy albo nawrócić, albo zlikwidować. Ale niby dlaczego poganie mają być gorsi? Do X - XII w. nasi przodkowie byli poganami. Czy byli gorsi? Ciężko pracowali, dbali o rodziny, wychowywali dzieci, bronili własnej ziemii. Mieli bardzo bogate, głęboko zakorzenione słowiańskie tradycje i wierzenia. Ich jedyną "wadą" było to, że nie wierzyli w tych samych bogów, w których obecnie wierzy (podobno) pan Jędraszewski i jemu podobni. Czy to powód, żeby przymiotnik "pogański" miał zawsze negatywne konotacje?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Panie luteranin, katolicy wysyłają Pana do piekła. Jak się katolika przyciśnie w dyskusji, to przyzna, że oni uważają nie bycie katolikiem za ciężki grzech. Miłość bliźniego została daleko z tyłu, bo ona nie umacnia instytucji kościoła katolickiego (w ich pojęciu).
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Z punktu widzenia przewielebnego jako heretyk nie ma pan NIC do gadania.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Cała historia kościoła to bardziej antychrześcijaństwo niż chrześcijaństwo. Ociekająca złotem instytucja zorientowana na podbój i walkę o dobra materialne jest biegunowo różna od tak zwanych wartości chrześcijańskich. To jest dopiero logika odwróconych znaczeń w całej okazałości. Problemem jest to, że owieczki nie porafią spojrzeć krytycznie, a stanowią bezwładną masę, która ciągnie tych pozostałych. To jedna wielka iluzja i wykorzystywanie dobrodusznej naiwności przy pomocy sprytnie opracowanego aparatu straszenia nieskończonością. W sumie to nie jest wina kościoła, że uległ tak wielkiej demoralizacji. Chciałoby się stanąć po stronie owieczek, ale się nie da. One chcą boga, one poddane.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Taka właśnie metoda postępowania biskupów kościoła katolickiego w Polsce,
  jest ich zdaniem, najlepszą metodą aby się nie przyznawać do tego że sami są
  klerykalnym LGBT. Metoda oszczerstwa swego środowiska ma być odwróceniem
  uwagi od ich upodobań, to jest ich walka hipokryzji, aby tylko pozostać wiarygodnym
  dla ich zdewociałych wiernych.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Modlitwa do Św. Michała Archanioła o wypędzenie szatana z duszy biskupa Jędraszewskiego

  Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę duszy naszego brata biskupa Marka po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
  (odmówić 3 radzy dziennie)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Jędraszewski publicznie ogłosił, że choruje na tęczowe zapalenie mózgu. I ogłosił się znachorem katopisowskiego motłochu. A ciemny lud to kupił (cytat za nieocenionym dla prezesa Jackiem Kurskim)i teraz wyje z rozkoszy wylewając pomyje na LGBT, choć nie wie nic na ten temat.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0