WOŚP i Rzecznik Praw Obywatelskich organizują debatę pod tytułem "Ja nie hejtuję, ja rock'n'rolluję, czyli o tym, jak skutecznie przeciwdziałać zjawisku mowy nienawiści w Polsce". Wspólnie szukają konkretnych rozwiązań ograniczających mowę nienawiści
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Debata poświęcona będzie zmianom w prawie, w funkcjonowaniu mediów, akcjom edukacyjnym i innym sposobom walki z mową nienawiści. – Jako WOŚP stykamy się z mową nienawiści niemal od początku naszego istnienia – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu fundacji – Co więcej, w ciągu ostatnich lat widzimy wyraźnie, że to się nasila, ma coraz większy wpływ na wiele wydarzeń w Polsce i prowadzi do pogłębiających się podziałów. Im szybciej znajdziemy skuteczne sposoby na walkę z tym zjawiskiem, tym szybciej uda nam się zejść z drogi coraz ostrzejszego konfliktu. I o tym chcemy rozmawiać podczas organizowanej przez nas debaty. – Czas stworzyć strategię przeciwdziałania mowie nienawiści. Czas odwrócić trend akceptacji dla hejtu i stworzyć trend potępienia oraz braku zgody na tego typu formy ekspresji – mówi rzecznik praw obywatelskich dr Adam Bodnar.

Debata rozpocznie się 29 marca o godz. 12 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wstęp bezpłatny, trzeba jednak się wcześniej zarejestrować; liczba miejsc ograniczona.

Wyborcza to Wy, piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo. Nie wierzę, że coś uda się z tym zrobić, ale warto próbować. Zawsze trzeba próbować.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  bardzo potrzebna inicjatywa!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Każdy rozsądny człowiek wie, co jest źródłem nienawiści w Polsce. Jedynym rozwiązaniem jest to źródło wystrzelić w kosmos.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  jest egzamin na prawo jazdy, powinien byc na internet. malpom trzeba zabrac prawo glosu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0