Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Śpiewaj dla wspólnej Europy

W niedzielę 24 marca Komitet Obrony Demokracji organizuje pod kolumną Zygmunta na placu Zamkowym o godz. 12 wspólne śpiewanie „Ody do radości” z okazji 62. rocznicy podpisania traktatów rzymskich.

Przed wyborami przeciwko populizmom

W tym samym dniu Społeczne Komitety Wyborców, grupujące aktywistów ruchów obywatelskich i organizacje pozarządowe w okręgach wyborczych do Parlamentu Europejskiego, Obywatele RP oraz organizacja Citizens for Europe zapraszają na konwencję Polacy dla Europy. Bezpośrednim celem wydarzenia ma być dialog ruchów obywatelskich z partiami politycznymi na temat celów i strategii w konfrontacji z populizmem, zwłaszcza w kontekście wyborczym.
Odbędzie się w siedzibie NOT przy ul. Czackiego 3/5 w godzinach 10-17.30.
Szczegóły i zapisy na stronie Obywatelemajaglos.pl.

Po angielsku o polskiej praworządności

Polskie organizacje pozarządowe, w tym Archiwum Osiatyńskiego (program Fundacji Kontroli Obywatelskiej OKO, wydawcy OKO.press), Forum Obywatelskiego Rozwoju FOR i Helsińska Fundacja Praw Człowieka, wspólnie uruchomiły RuleOfLaw.pl, anglojęzyczny portal poświęcony praworządności w Polsce. Na portalu publikowane są treści dotyczące zmian ustrojowych, niezależności sądownictwa, niezawisłości sędziów i sytuacji prokuratorów, zgodności zmian w wymiarze sprawiedliwości z konstytucją, a także ze standardami europejskim i międzynarodowymi. – Będziemy dostarczać aktualnych, rzetelnych informacji i analiz na temat ataku na rządy prawa w Polsce. W naszym zespole są prawnicy, dziennikarze i analitycy, którzy na co dzień piszą i komentują to zagadnienie dla odbiorców w Polsce. Dzięki RuleOfLaw.pl podzielimy się tą wiedzą z odbiorcami, którzy nie czytają po polsku. Wierzymy, że dzięki naszemu serwisowi zagraniczni obserwatorzy zyskają nowe źródło informacji i analiz wysokiej jakości. A dzięki temu będą lepiej informować o sytuacji w Polsce – zapowiadają twórcy serwisu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cała Europa wie, że profesor Legutko/Kraków/PiS nie cierpi Ody do radości.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Oprócz Warszawy także w Krakowie, Olsztynie, Oświęcimiu, Kędzierzynie-Koźlu, Kielcach, Elblągu, Częstochowie i wielu innych. Szukajcie lokalnych wydarzeń na facebooku
  już oceniałe(a)ś
  2
  0