Możecie wspomóc wyposażenie Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna przy Szkole Podstawowe w Rożnowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jestem bibliotekarzem biblioterapeutą, nauczycielem języka polskiego. Prowadzę też nowo otwarte Centrum Biblioterapeutyczne, które funkcjonuje wraz z biblioteką szkolną w Rożnowie, turystycznej miejscowości nad Jeziorem Rożnowskim. Od roku szkolnego 2018/19 rozpoczynamy przygotowania do otwarcia Rożnowskiej Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna.

Autor wraz z małżonką przyjeżdżał przez długie lata do Rożnowa i mieszkał tu w swoim domu, w pięknym otoczeniu lasu oraz barwnego ogrodu, który pielęgnowali wspólnie z żoną. W Rożnowie powstała znaczna część jego dzieł.

Od samego początku prac nad utworzeniem Izby wsparcia udziela nam żona zmarłego autora pani Marta Stebnicka. Dzięki życzliwości Pani Marty i jej przyjaciół zebraliśmy już pierwsze pamiątki po Ludwiku Jerzym Kernie, które będą częścią ekspozycji w Izbie. Te pierwsze gesty życzliwości utwierdzają nas w przekonaniu, że pomyślne zrealizowanie zaplanowanych prac jest możliwe.

Zwracamy się do Czytelników „Wyborczej” z ogromną prośbą o przekazanie na rzecz powstającej Izby książek autorstwa pana Ludwika Jerzego Kerna oraz ewentualnie innych materiałów, którymi zechcielibyście Państwo wzbogacić zbiory Izby.
Będę wdzięczna za każdą okazaną nam pomoc.


Dziękuję za zrozumienie i wsparcie.

Elżbieta Bukowiec, pomysłodawca Rożnowskiej Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna, Szkoła Podstawowa w Rożnowie


Szczegóły: www.roznowinki.wordpress.com

Piszcie: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Piękna inicjatywa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0