Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 2015 r. partia rządząca oraz kontrolowane przez nią instytucje zasypują nas pozwami. Procesy wytaczają nam politycy, organy administracji, spółki skarbu państwa. Pragniemy Was zapewnić, że nie zamierzamy ulegać szantażom.

NBP zażądał od „Wyborczej” autocenzury. Chce zamknąć usta pięciorgu dziennikarzom. Domaga się usunięcia siedmiu tekstów z „Wyborczej” i dwóch z „Newsweeka”.

„Bank centralny chce je usunąć z wydań papierowych – co kuriozalne i niewykonalne – oraz z internetu. Chodzi o publikacje o związkach prezesa NBP Adama Glapińskiego z aferą korupcyjną KNF” – napisał Jarosław Kurski.

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Oto Wasze wybrane komentarze na forum:

FelaLolek

Wykupiłam prenumeratę cyfrową w 2015, żeby jakoś wesprzeć, cyklicznie wspieram OKO.press, „Newsweeka” i „Politykę”. Niech każdy z „gorszego” dorzuci swoją cegiełkę, na pohybel wiadomo komu.

canadiana

Czytam gazetę od samego powstania i jest to jest moje najlepsze źródło informacji. Jestem uzależniony od „GW” i kocham Was za to. Dziękuję, że jesteście i że jesteście ciągle WOLNI.

obds

Jestem z wami.

sartorresartus

Nie dajcie się neobolszewickiej cenzurze! A że usunięcie czegoś z wydania papierowego jest niemożliwe? Wolne żarty – Orwell dobrze to opisał w „1984”, w Ministerstwie Prawdy pewnie w pocie czoła już nad tym pracują... A książkę warto przeczytać, odświeżyć sobie, bo nadal niepokojąco aktualna.

barian

To chciałem usłyszeć! Jestem z Wami od 91, jesteście częścią mojego życia. Wam naprawdę nie jest wszystko jedno i za to Was cenię!

wtw

Dziękuję za dobrą dziennikarską robotę. Jestem z Wami!

Piegus

Brawo, tak trzymać jesteśmy z Wami!

rolky

Mam 30 lat, czytam „GW” od 15. roku życia. Z wieloma rzeczami się nie zgodziłem w tym czasie, zwłaszcza z przyjętym na początku rządów przebijającym się antypisowskim tonem (nie głosowałem na PiS, ale byłem zdania, że skoro zaczęli rządzić, to niech rządzą; w kilku kwestiach zdecydowanie się z nimi zgadzałem, m.in. w sprawie nieprzyjmowania uchodźców. Widać było, że naciskaliście, gdzie się dało, na PiS, zanim cokolwiek zrobili. Z czasem jednak zaczęli robić i raz po raz łapałem się za głowę. Cieszę się, że to wszystko rzetelnie dokumentowaliście. Cieszę się, że w takim krytycznym momencie zamieszczacie emocjonalny artykuł, bo czuć, że te słowa płyną z Waszych serc i że zależy Wam na utrzymaniu zdrowych standardów w naszym kraju. Życzę dalszej pomyślnej pracy, zarobku ze sprzedaży i utrzymania bezstronności partyjnej, co w przypadku pojawienia się zdecydowanego antagonisty może być wyzwaniem).

stan.emeryt.47

Dzięki za wszystko, nie poddawajcie się. Jestem z Wami.

obywatel_zb

Zasługi „Wyborczej” w obronie demokracji są bezdyskusyjnie. PiS, czyli Prezes i Spółka, nie mogą ścierpieć, że ktoś wyciąga na światło dzienne ich brudne sprawy. Niech tylko odważą się Was tknąć. My nie bratanki PiS.

grapa123

Szanowna Gazeto, nie wyobrażam sobie poranka bez lektury „GW”!!! Dziękuję za wszystko! Urodzona w 1946.

jaroslawNIEwracaj

To, co PiS próbuje zrobić z naszym krajem, jest przerażające. Wspierajmy Wolne Media!!!

zd147

Chcę podziękować wszystkim odważnym dziennikarzom „Gazety Wyborczej” za to, że naprawdę leży im na sercu dobro naszego kraju. Dziękuję.

holm

Drodzy Dziennikarze. A my będziemy czytać Wasze teksty, kupować Wasze gazety i magazyny i liczymy na Was, że się nie ugniecie.

barrakuda78

Mam prenumeratę cyfrową od dwóch lat, właśnie wykupiłam na kolejny rok. Wcześniej często czytywałam tradycyjne wydania. Dziękuję, że jesteście i niesiecie oświaty kaganek.

jerjar

Jako dojrzały już człowiek myślałem kiedyś, że nie dożyję odejścia komunistów. A jednak udało się, i to w znakomitym stylu.

Z tymi jest inaczej, bo nie przyjechali tu na ruskich czołgach. Oni są z nas i wybrani demokratycznie. Jednak podobnie jak w PRL stworzyli oligarchię. Uważam, że aparat partyjny PiS jest pod względem moralnym gorszy od peerelowskiego. Tamten mimo wszystko co jakiś czas sam się wymiatał, łącznie z przywódcami. Ci w ciągu 30 lat zbudowali instytucjonalno-prywatne fortuny – te Srebrne, SKOK-i, instytuty i prywatni ochroniarze. W ostatnich trzech latach osadzili się z rodzinami na kapitale państwowym.

Mają wiele do stracenia i łatwo władzy nie oddadzą. Wolna prasa stoi im na drodze i zrobią wszystko, żeby ją rozbić. Na razie zabiegi te wyglądają kabaretowo, ale nie włączyli jeszcze systemu prawnego. Wtedy może być groźnie.

W razie czego jestem z Wami.

jabezzadnegotrybu

Dziękuję Wam za odwagę i poświęcenie, dajecie mi poczucie, że jest jeszcze nadzieja. Urodzony w 1989 r.

reksiofafik

Trzymajcie się! Właśnie odnowiłem prenumeratę.

atol-01

By wspomóc „Wyborczą”, chętnie wznowię prenumeratę za potrójną cenę, ale gazeta nie stwarza takich możliwości. Moja prenumerata kończy się 26.12.2018 – może po tym wpisie redakcja zrobi coś w tym kierunku, by dać wielu z nas taką możliwość.

adminejro

Dziękuję za to, co robicie, to tak cholernie ważne. Nie przestawajcie, walczcie, macie nasze wsparcie!

luicek

Dziękuję dziennikarzom i czekam na dalsze artykuły.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.