Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O apelu pisaliśmy wielokrotnie na stronach „Wyborcza to Wy”, nasze teksty znajdziesz na wyborcza.pl/wyborczatowy.

Chodzi o doprecyzowanie zapisów Rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej z 9 i 28 sierpnia 2017 r., które pozwoliłyby na zagwarantowanie uczniom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego realizacji nauczania indywidualnego na terenie szkoły. Dzięki temu uczniowie mają kontakt z rówieśnikami, co jest niezbędne do ich prawidłowego rozwoju.

„Obecnie dyrektorzy szkół, wnioskując o indywidualne lekcje, dostają odmowy lub w najlepszym przypadku zgodę na zbyt małą liczbę indywidualnych godzin lekcyjnych. Pomóżcie zatem naszym dzieciom z niepełnosprawnościami uczyć się w szkole wśród rówieśników, a nam, ich rodzicom i opiekunom, kontynuować w tym czasie pracę!” – czytamy w apelu.

Apel znajdziesz pod adresem: Naszademokracja.pl

Czytaj również: Nigdy nie musiała walczyć tak jak teraz. - Nie biorę innej opcji pod uwagę, Tomek będzie chodził do szkoły - mówiła nam Monika Mamulska autorka petycji podpisanej przez 100 tys. osób.

Wyborcza to Wy, piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.