Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzieje się dziś. Demonstracje kobiet o prawo do bezpiecznej, darmowej i legalnej aborcji 

Nie teraz? A kiedy? Właśnie, że teraz! Ogólnopolski Strajk Kobiet i inne organizacje kobiece zaczynają dziś kampanię na rzecz legalnej, bezpiecznej, darmowej aborcji. „Od teraz aż do momentu, kiedy do politycznych tchórzy – u władzy i pragnących, och jak bardzo, tejże władzy – dotrze, że za legalną aborcją w Polsce jest już 70 proc. obywatelek i obywateli!” – czytamy na facebookowej stronie OSK. Włącz się w akcję! Noś zieloną tasiemkę – światowy symbol legalnej aborcji, zrób sobie z nią zdjęcie i wrzuć do internetu z hasztagiem #LegalnaAborcjaTeraz. Szczegóły: www.strajkkobiet.eu. Dziś w Warszawie odbędzie się demonstracja na placu Zamkowym w godz. 18-19. Pikiety odbędą się też w innych miastach.

Dzieje się dziś. Demonstracja poparcia dla posłanki opozycji przesłuchiwanej za tekst o pedofilii w Kościele:

Okaż solidarność z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus, która została wezwana przez komisję etyki poselskiej do tłumaczenia się z napisania w sierpniu br. tekstu publicystycznego na temat pedofilii w Kościele katolickim – czytamy na stronie wydarzenia facebookowej społeczności „Tu Wolna jest Warszawa”. Organizatorzy apelują o to, aby stawić się jak najliczniej o 9.30 pod sejmowym biurem przepustek
(ul. Wiejska 4/6/8), żeby zaprotestować przeciwko próbom cenzury i karania za wolność wypowiedzi opozycyjnych parlamentarzystów.

W najbliższych dniach: Weź szkołę w swoje ręce i zapisz się do akcji "Szkoła z klasą":

Nauczycielu, dyrektorze szkoły! Uważasz, że powinna uczyć współpracy, krytycznego myślenia i odpowiedzialności? Przygotowywać do życia w nowoczesnym świecie? Twoja szkoła może zdobyć tytuł „Szkoły z klasą”. Wejdź na www.szkolazklasa.pl, zgłoś się i weź szkołę w swoje ręce! Program tworzymy od 17 lat, pomagamy szkołom uczyć lepiej, ciekawiej, skuteczniej.

W najbliższych dniach: możesz pomóc przygotowywać warszawską edycję ogólnopolskiej manifestacji przeciw nacjonalizmowi za zjednoczoną Europą:

Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie z pomocą ODnowy, zorganizuje warszawską edycję ogólnoeuropejskiej manifestacji 13-10.org.

Na stronie facebookowej wydarzenia czytamy: 5 milionów Europejczyków i Europejek podnosi wspólnie głos przeciw nacjonalizmowi za zjednoczoną Europą w sobotę 13.10.2018 r. Pragniemy Europy wolności i pokoju. W zamian do głosu dochodzi nacjonalizm. Rozprzestrzenia się nietolerancja. Głośniejsza staje się nienawiść, przemoc wkracza w codzienność. Podsycany jest strach przed innym, obcym i przekuwany w polityczny kapitał. Rozbrzmiewa wołanie za silną ręką. Korupcja podkopuje podstawy społeczeństw. Następuje erozja państwa prawa. Osiągnięcia socjalne i ciężko wywalczone prawa są zagrożone. Wolność i pokój nie są już oczywistością. Nadchodzi czas, by wysłać sygnał! W sobotę, 13 października 2018 r. o 14 chcemy pobudzić 5 milionów Europejczyków i Europejek do wyjścia na ulice i place, by wspólnie podnieść głos przeciw nacjonalizmowi i za zjednoczoną, demokratyczną i solidarną Europą - piszą organizatorzy.

Dołączcie się: przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, stowarzyszenia, wspólnoty religijne, NGO‘s, artyści, obywatele... Jest nas wielu! Pokażmy się 13.10. Głośno i wyraźnie! Informujcie się na bieżąco: www.13-10.org

Chętnych do współpracy przy organizacji wydarzenia w Warszawie organizatorzy zapraszają do kontaktu pod adresem e-mail: 13.10Warsaw@gmail.com
---
Wyborcza to Wy. Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.