Co zrobiłby Michał Żebrowski, gdyby dziś do jego teatru zgłosił się młody Michał Żebrowski? Jak aktor zdobywał miejsca na reklamy dla swoich przedstawień? Jakich ludzi w pracy unika?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prakseologia nie tylko od święta

Trzeba dać ludziom zarobić

Mówi Michał Żebrowski, aktor, założyciel i dyrektor naczelny Teatru 6. piętro: „Kiedy znalazłem się już w świecie teatru, filmu i tzw. show-biznesu, starałem się zasłużyć na opinię: »Żebrowski? Z tym facetem warto pracować«. (...) Jako frontman Teatru 6. piętro przeżywam wszystko, co jest z nim związane. Mówię o ogólnym poczuciu, że jak coś dziadowskiego dzieje się na scenie, to od razu mam wrażenie, że widzowie myślą: »Ten Żebrowski to amator«. (...) Aby być lepszym, muszę dostrzegać swoje deficyty. Jestem bardzo krytyczny wobec własnego aktorstwa, niestety, nie osiągnąłem poziomu artystycznego, o którym marzyłem, kiedy kończyłem szkołę teatralną. (...) Staram się otaczać lepszymi ode mnie. Takimi, którzy mi imponują. Jeżeli na przykład zatrudniamy inspicjenta, to dążę do tego, by był to inspicjent, o którym powiem: »O Boże, jaki to jest wspaniały inspicjent!«”.

_______________________________________________

Do tej pory opublikowaliśmy cztery lekcje: Jurka Owsiaka, Marty Lempart, Joanny Scheuring-Wielgus i Krzysztofa Brejzy (teksty znajdziecie na Wysokieobcasy.pl oraz na Wyborcza.pl/wyborczatowy).

__________________________________________________

Czytelnicy do Krzysztofa Brejzy

lukasiklukasik: Ach, gdyby pan poseł miał tak ze 30 kolegów/koleżanek myślących i działających jak on. Niestety, praktyka dowodzi nędzy większości naszych reprezentantów w Sejmie.

nax0: Kiedy tacy posłowie będą szefami partii?

Czytelnicy do Joanny Scheuring-Wielgus

cezar58: Szacunek Pani Poseł, pisane od dużej litery, bo ma Pani wszystkie predyspozycje do tej roli. 20 posłów takich jak Pani zrobiłoby w parlamencie więcej niż cała ta reszta klakierów bez żadnego kręgosłupa moralnego.

oola: Superczłowiek i superposeł RP. Trzymam kciuki za panią i za kontakt z ludźmi ! Więcej takich ludzi w polityce. Czytelnicy do Marty Lempart

markes: Pani Marto, bardzo Panią podziwiam! Za odwagę ogromną, odwagę cywilną. I wiarę, że uda! Tak jak Pani mówi, 100 procent decyzyjności/odpowiedzialności = 100 procent władzy!

Czytelnicy do Jurka Owsiaka

exxx2015: Świetny człowiek, kiedy się o nim czyta i widzi jego działania, to chce się chcieć.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem