Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Unia Europejska to nie zabory, a jej flaga to nie szmata. Nie powinna być bezczeszczona, darta czy usuwana z urzędów i miejsc publicznych. Polska jest częścią Wspólnoty Europejskiej i jej symbole są naszymi symbolami.

Dlatego zapraszamy naszych Czytelników: wywieście obok flagi polskiej flagę europejską. I koniecznie podpiszcie się pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą o objęciu flagi Unii Europejskiej ochroną prawną, by już nikt więcej bezkarnie nie nazywał jej „unijną szmatą”, nie palił jej i nie darł.

Petycję znajdziecie na stronie Fronteuropejski.pl.

Możecie otrzymać maila z informacją, gdzie w swojej okolicy możecie złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie flagi UE.

Front Europejski to koalicja kilkunastu organizacji pozarządowych. Wśród założycieli Frontu są m.in.: Fundacja Schumana, Fundacja Batorego, Fundacja im. Prof. Bronisława Geremka, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, KOD, Wolne Sądy, Obywatele RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet, L’Association Défense de la Démocratie en Pologne, Homo Faber, My Obywatele UE i Instytut Studiów Strategicznych

Front działa na rzecz silnej Polski w Europie, obrony jej wartości i symboli.
---
Wyborcza to Wy, piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.