Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Katarzyna Włodkowska debiutowała w 2003 r. w pomorskim „Dzienniku Bałtyckim”, dwa lata później związała się z „Gazetą Wyborczą”. Pracowała jako reporterka newsowa, śledcza oraz korespondentka sądowa. Autorka blisko trzech tysięcy publikacji: informacji, wywiadów, reportaży.

Grand Press za reportaż o polskim Fritzlu nie zakończył jej dziennikarskiej pracy nad sprawą. Dziewięć miesięcy później, w tekście "Zapach gwałciciela. Prokuratura zatrzymała braci polskiego Fritzla", ujawniła kim byli pozostali sprawcy.

Inny tekst Katarzyny Włodkowskiej - o pierwszej polskiej zakonnicy, która pozwała swoje zgromadzenie, został przedrukowany przez magazyn „Reportagen” ukazujący się na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim. Wcześniej „Reportagen” opublikował reportaże tylko dwóch polskich autorów.

W 2018 r. została nagrodzona za cykl tekstów o przemocy wobec kobiet  (Festiwal Wrażliwy) i po raz drugi zdobyła nominację do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej (za reportaż o przemocy w warszawskiej szkole baletowej). 

Dziennikarka „Dużego Formatu”, magazynu reporterskiego „Gazety Wyborczej”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.