Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

CZYTAJ TAKŻE - nowe wydanie magazynu "Wyborcza Classic"

Maturę zdała w rodzinnym Bolesławcu na Dolnym Śląsku, potem czmychnęła na drugi koniec Polski, żeby skończyć oceanografię fizyczną na Uniwersytecie Gdańskim. Pływać nie mogła (choroba morska), więc po dwóch latach w Zakładzie Morskim IMGW za namową koleżanki zajęła się grafiką komputerową (wcześniej pisała programy komputerowe).
Zanim została dziennikarką, wyszła za mąż za Tomka i urodziła córkę Weronikę. Pracowała kilkanaście lat w gdańskim oddziale „Gazety Wyborczej”, dziś jest w zespole „Dużego Formatu”.
Mieszka pod Gdańskiem, najczęściej tylko z mężem i trzema kotami, bo córka ruszyła w świat i wygląda na to, że w rodzinnym domu będzie gościem.

CZYTAJ TAKŻE: Reportaż o niewolnicy Armii Czerwonej

Autorka reportaży i wywiadów, które ukazały się w „Dużym Formacie”, Magazynie Świątecznym „Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasach” i „Wysokich Obcasach Extra”. Zdobywczyni – razem z Piotrem Głuchowskim – nagrody MediaTory w kategorii DetonaTor za śledztwo dotyczące seksualnego wykorzystywania nastolatek w Trójmieście – opisali je w książce „Zatoka Świń”.
Była też nominowana do nagrody Grand Press za wywiad i reportaż. Jest autorką książki o legendarnym liniowcu „Batory” („Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku”).

CZYTAJ TAKŻE: Matka traci dzieci, bo nie miała na czynsz i za bardzo kochała

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.