Poza podglądaniem zwierząt w Polsce, uwielbia wyprawy polarne. Co rusz obiecuje sobie z żoną Nurią, że nie będą opiekowali się w domu kolejnym zwierzakiem. Bezskutecznie
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

CZYTAJ TAKŻE - nowe wydanie magazynu „Wyborcza Classic”

Adam Wajrak - dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą” od początku jej istnienia. Zajmuje się tematyką przyrodniczą. Od 1997 roku mieszka w Teremiskach, wiosce położonej w Puszczy Białowieskiej, skąd
pochodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze. Zaangażowany w obronę Puszczy przed wycinką. Bronił bagiennej Doliny Rospudy, za cykl artykułów na ten temat otrzymał w 2007 roku Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków.
Jest również laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za tekst specjalistyczny (1998), otrzymał ponadto wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005). Autor książek, m.in. „(Za)piski Wajraka” (1995), "Wilki" (2015), "Lolek" (2017), "Wielka księga prawdziwych tropicieli" (2018).

CZYTAJ TAKŻE: Wajrak szuka wilczych gniazd

Wraz z żoną Nurią Selvą Fernandez napisał dwie książki -„Zwierzęta Wajraka” (2002) i „Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami” (2003). Poza podglądaniem zwierząt w Polsce, uwielbia wyprawy polarne.

Książki Adama Wajraka dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

Adam Wajrak ze swoim psem Lolkiem
Adam Wajrak ze swoim psem Lolkiem  Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dziekuje, za ta wiedze z jaka pan pieknie sie dzieli.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Właśnie mam na tapecie "Lolka". Dzięki Panie Adamie za miłość do wszystkiego co żyje.
  Serdecznie pozdrawiam !
  już oceniałe(a)ś
  10
  0