Po ulicy poruszają się w kapturze, jeśli w ogóle zdecydują się wyjść z domu. Gdy rodziny dowiedziały się, że są homoseksualistami wyrzekły się ich, a w wielu przypadkach zleciły ich pobicia lub nawet zabójstwa. Światełkiem w tunelu i szansą na nowe życie jest francusko-rosyjska organizacja wolontariuszy, pomagająca im znaleźć nowe, bezpiecznie miejsce na ziemi. Organizacja uratowała życie już ponad 30 osobom. Niektórym udaje się uzyskach status uchodźcy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ten artykuł wygasł

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dziękujemy narodowokonserwatywnym rządom wspieranym przez narodowokonserwatywny kościół. Na Nowogrodzkiej palce gryzą ze złości, że Rosja ich aż tak wyprzedziła.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  PiSowi i konserwatystom tak tęskno do tych pseudo wartości jakie rzekomo już tylko na wschodzie występują. Tak bardzo Polskę ciągną na ten wschód, a stamtąd ludzie uciekają przed prześladowaniami na tak prozaicznym tle jakim jest seksualność! Szok! Nie takiej Polski pragnę! Nie można upokarzać ludzi i zakazywać stosowania podstawowych PRAW CZŁOWIEKA!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0