Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

“Gazeta Wyborcza” zaprasza studentów wszystkich kierunków, którzy nie ukończyli 30. roku życia, do wzięcia udziału w płatnym, trzymiesięcznym stażu w redakcjach gazety oraz w dziale marketingu.

Jeśli poważnie myślisz o swojej zawodowej przyszłości w dziennikarstwie lub marketingu wydawnictwa, to właśnie na naszym stażu, pod okiem najlepszych dziennikarzy w największym wydawnictwie prasowym w kraju, zdobędziesz doświadczenie, które pomoże Ci w rozwoju kariery!

A może zostaniesz z nami? Sprawdź to!

Do 31 grudnia możesz zgłosić się do konkursu „Masz staż” i wygrać staż w redakcjach:

  • lokalnych “Gazety Wyborczej”
  • “Wysokich Obcasów”
  • Gospodarki
  • Serwisu Wyborcza BIQdata, który opisuje świat liczbami
  • w dziale marketingu "Gazety Wyborczej"

Co trzeba zrobić, żeby wygrać staż?

1. Sprawdź, czy Twoja uczelnia bierze udział w programie partnerskim „Masz staż” (sprawdź to na stronie uczelni lub na stronie Biura Karier). Jeśli nie masz pewności, wyślij mail na adres maszstaz@wyborcza.pl, wpisz nazwę swojej uczelni, a my sprawdzimy to dla Ciebie.

2. Jeśli Twoja uczelnia bierze udział w programie, to aktywuj prenumeratę Wyborczej lub przedłuż swoją prenumeratę cyfrową Wyborczej o kolejne pół roku na specjalnej stronie dedykowanej Twojej uczelni.

3. Wybierz z listy jedno miejsce, w którym chcesz odbyć praktyki i wykonaj zadanie konkursowe.

4. Gotową pracę prześlij do 31 grudnia br. na adres: maszstaz@wyborcza.pl

W mailu:

  • napisz, którą praktykę wybierasz
  • podpisz się imieniem i nazwiskiem
  • dołącz przygotowane zadanie w formie załącznika: doc, docx, ppt, pptx

Komisja konkursowa do 31 stycznia 2021 r. wybierze spośród wszystkich zgłoszeń najlepsze prace. Autorzy zostaną przyjęci na płatny staż w ustalonym terminie.

W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich lat studiów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Staż trwa 3 miesiące i jest płatny.

Zadania konkursowe

W przypadku gdy wybierasz:

1) Staż dziennikarski w redakcji lokalnej „Gazety Wyborczej”:

Napisz krótki (o objętości do 2000 znaków, w tym tytuł i lead) tekst o tym, co irytuje Cię w Twoim mieście.

2) Staż dziennikarski w redakcji „Wysokich Obcasów”:

Napisz krótki (o objętości do 3000 znaków, w tym tytuł i lead) tekst informacyjny z Polski lub ze świata na temat, który Twoim zdaniem może zainteresować czytelniczki i czytelników serwisu Wysokieobcasy.pl.

albo

Przygotuj zapis tekstowy sondy wśród 3 kobiet, które wyszły na ulicę protestować jesienią 2020 r. – Dlaczego to zrobiły?

3) Staż dziennikarski w redakcji Gospodarka:

Przedstaw propozycję trzech wyróżniających się tematów materiałów (tekst, wywiad lub podcast), w których pokażesz związek zmian w środowisku z ekonomią. Format prezentacji każdego tematu: tytuł, lead i źródła. Łączna objętość całej pracy nie może przekraczać 600 znaków.

4) Staż dziennikarski w redakcji serwisu Wyborcza.pl/ BIQdata:

Wymyśl 3-5 słów kluczy (albo zwrotów kluczy), które pozwolą monitorować stan epidemii za pomocą Google Trends, a następnie napisz z ich wykorzystaniem szybką analizę (do 2000 znaków) aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce, przy czym analiza ma być opatrzona wykresami.

5) Gdy wybierasz praktykę marketingową:

Napisz artykuł sponsorowany/reklamę natywną (o objętości do 2500 znaków), która promuje prenumeratę cyfrową „Gazety Wyborczej” wśród studentów. W tekście istotne jest: dobranie tematu artykułu, przedstawienie oferty w wybranym temacie, dobór języka (dopasowany do odbiorców), poprawność pod kątem SEO, przygotowanie fragmentów do promocji na Facebooku.

Regulamin akcji znajdziesz TUTAJ.

Jeśli masz pytania na temat konkursu „Masz staż”, wyślij mail: maszstaz@wyborcza.pl

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.