Od 16 października czytelnicy Wyborcza.pl będą mogli już korzystać z nowej wersji serwisu. Nowa odsłona Wyborcza.pl zapewnia szybkość ładowania się strony, przejrzystość układu treści i szerokie ujęcie opisywanych zagadnień. Zmiany ułatwiają też lekturę dłuższych tekstów urozmaiconych bogatymi materiałami audiowizualnymi, grafikami i komentarzami z mediów społecznościowych.

Strona główna Wyborcza.pl została podzielona na trzy kolumny. Główna, środkowa kolumna zawiera osiem podstawowych sekcji, z których najistotniejszą jest wybór najważniejszych informacji z kraju i ze świata przygotowywanych cały dzień przez wszystkie zespoły redakcyjne „Gazety Wyborczej”.

Ważnymi sekcjami na Wyborcza.pl są też informacje poświęcone stylowi życia, współtworzone m.in. przez redakcje tygodników „Gazety Wyborczej”, takich jak: „Duży Format”, „Magazyn Świąteczny”, „Ale Historia” i „Co Jest Grane24”, oraz treści lokalne redagowane przez zespoły dziennika z całej Polski - w nowej odsłonie serwisu zyskały one zdecydowanie lepszą ekspozycję. Swoje miejsca mają też tematyka gospodarcza, sportowa oraz kulturalna, a ostatnią sekcją jest przejrzysty indeks wszystkich działów ułatwiający poruszanie się po serwisie.

 Nowa Wyborcza.pl to miejsce, w którym znajdziecie najważniejsze informacje z Polski, ze świata i z waszego miasta. To miejsce, w którym znajdziecie te rzeczy, za które szczególnie cenicie „Gazetę Wyborczą"- mówi Roman Imielski

Prawa kolumna na nowej stronie głównej Wyborcza.pl to wyraźnie wydzielona od informacji z kraju i ze świata sekcja z opiniami i komentarzami. Natomiast lewą kolumnę wypełniają listy od czytelników i internautów oraz informacje o istotnych wydarzeniach i akcjach społecznych wspieranych lub inicjowanych przez „Gazetę Wyborczą”.

Nowy układ strony głównej Wyborcza.pl podkreśla różnorodność i bogactwo treści tworzonych przez redakcję oraz pozwala na ich lepszą ekspozycję. Ponadto teksty prezentowane na stronach artykułowych są wzbogacone nowoczesną galerią zdjęć, grafikami i interaktywnymi infografikami, które pomagają przekazać informacje.

Na Wyborcza.pl codziennie publikujemy kilkaset artykułów. Dostęp do nich wszystkich jest możliwy dzięki cyfrowej prenumeracie.

Strona artykułowa to przede wszystkim skupienie się na kulturze czytania i budowaniu nowoczesnej opowieści, na którą zasługuje czytelnik w internecie. Na to wszystko nałożyły się zmiany designu – to zupełnie nowe fonty, inna proporcja między zdjęciem a tekstem - mówi Bartłomiej Kozieł

Rezultatem zaawansowanych prac nad nową odsłoną serwisu Wyborcza.pl jest również istotne zwiększenie prędkości ładowania strony. Wprowadzenie nowej formy prezentowania treści na stronach artykułowych i stronie głównej było możliwe dzięki zastosowaniu nowego edytora do tworzenia treści – autorskiego projektu zespołu technologii Agory SA, który pozwala w szybki sposób tworzyć treści multimedialne i w znaczący sposób usprawnia pracę redakcji.

Nowa Wyborcza.pl to miejsce, które po prostu musicie odwiedzać
- poleca Roman Imielski.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem