Iga Świątek pokonała w finale turnieju WTA 1000 w Pekinie Rosjankę Ludmiłę Samsonową 6:2, 6:2. Był to pokaz siły i niezachwianej pewności siebie. Przewaga Aryny Sabalenki w rankingu WTA topnieje

Po porażkach w finałach turniejów WTA 1000 w Dubaju i Madrycie Świątek wreszcie odniosła zwycięstwo - pierwsze w tym sezonie - w turnieju tej kategorii. Zwycięstwo pewne, imponujące. Pokonała Ludmiłę Samsonową (WTA 22) 6:2, 6:2.

Gdyby to był boks, komentator powiedziałby, że w Pekinie Świątek była mistrzynią bezdyskusyjną. Odniosła szesnaste zwycięstwo finałowe w turnieju WTA w ostatnich dwóch sezonach! Od czasów Sereny Williams nikt czegoś takiego nie dokonał w kobiecym tenisie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
    Pogubiłam się w tych rankingach. Co to jest np. - W poniedziałek raszyniance odjęto punkty za ubiegłoroczny triumf w San Diego. ?!? Odjąć za triumf?! Wie ktoś dlaczego?
    @janli
    Znasz spellchecker, w którym byłoby nazwisko Coco Gauff?
    0
    0
    @arthur_dent
    Wystarczy wprowadzic slowo "Coco" i chocby jedna lub dwie litery nazwiska, a pojawia sie setki artykulow z poprawna pisownia imienia i nazwiska tenisistki...Do tego nie jest potrzebny "spellchecker"...
    1
    0
    „Polka przełamała serwis w CZWARTYM secie..” Rany boskie, dlaczego nikt z polskiej ekipy nie zaprotestował?? Przecież wszystkie inne mecze trwały maksimum trzy sety!
    6
    0
    Ludzie czym tu się podniecać. Pokonała 16 rakietę rankingu. Niech pokona Elenę wtedy będę się podniecał bo na razie to jak tylko na nią trafia to przegrywa.
    @ifryt
    Za wysokie progi dla Eleny.
    2
    1
    @ifryt
    Jak widać, do tej pory nie "podnieciły" cię cztery wygrane szlemy, 16 innych wygranych turniejów i ponad rok na pierwszej pozycji? Wybredny jesteś, chłopcze.
    @ifryt
    Ta 16 rakieta przedtem wygrała z twoją Eleną (a raczej Jeleną, jęśli mamy stosować polską transkrypcję). Bo rankingi nie grają, a pokonać da się tylko te tenisistki, na które się trafia w drabince rozstawienia. Miej pretensje do Jeleny (Rybakiny, jakby kto pytał), że dała się ograć tak "słabej" tenisistce, jak ta 16. Świątek zaś po drodze do finału pokonała przecież nr 3, a przedtem nr 10 (tyle, że z nr 10 było trudniej niż z 3).
    0
    0
    W Izraelu wojna. Na Ukrainie wojna. A objazdowy cyrk tenisowy jest ciągle komentowany na pierwszych stronach. To serio ważne ile pieniędzy wygra jeszcze pani Świątek? Albo czy będzie pierwsza czy czterdziesta trzecia?
    @markistolica
    Idz zatem na msze! Po co tutaj siedzisz i czytasz?
    5
    2
    To po jaką cholerę to czytasz??? Z powodu wojen powinny zniknąć wszelkie inne informacje, a zwłaszcza sportowe? Lecz się.
    2
    0
    A ten tekst to pisał pan PT Redaktor, czy robot, dla którego gem, set czy mecz jest ganz egal?
    Bo jakim cudem wygrywając w d w ó c h setach można mieć k ł o p o t y w secie
    c z w a r t t m
    @kluczykij1
    Ciekawe, ze Polska natura nie pozwala Ci czytac z przyjemnoscia. Cala zas uwage poswiecasz by dopasc autora. Czy to naprawde konieczne? Kazdy wie ze byly 2 sety. Ale ty chciales pokazac, ze go "zlapales"...