Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola w hiszpańskim klasyku. Zdobył też pierwsze trofeum z Barceloną.

Właściwie wszystko wskazywało na Real Madryt. Najlepszy klub Europy poprzedniego sezonu wygrał aż 16 z 17 finałów, które rozgrywał od 2014 roku. Finał Ligi Mistrzów w Lizbonie 8,5 roku temu zaczął tę niezwykłą serię Królewskich, przerwaną wyłącznie przez Atletico Madryt w meczu o Superpuchar Europy w 2018 roku. W tym czasie Real wygrał pięć razy Ligę Mistrzów.

Real - kat Barcelony

W ostatnich latach, gdy Barcelona była pogrążona w kryzysie, Królewscy kolekcjonowali kolejne trofea. Wygrywali z Katalończykami mecz za meczem. Fatalną serię przerwał Xavi Hernandez wiosną ubiegłego roku, kiedy Barcelona pokonała w lidze Real aż 4:0 na Santiago Bernabeu. Była to jednak wyłącznie kwestia prestiżu. Królewscy zdobyli mistrzostwo Hiszpanii i wygrali Ligę Mistrzów. Drużyna Xaviego zakończyła sezon bez trofeum.