- Spotkajmy się, aby wspólnie uczcić odzyskaną wolność, ale też dać świadectwo, że wywalczone wtedy prawa obywatelskie są dla nas ważne i oczekujemy ich respektowania przez każdą władzę - piszą organizatorzy internetowego happeningu "Za wolność pod Niespodzianką". Oglądaj na żywo!

To już 12. spotkanie z okazji pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca pod legendarną kawiarnią Niespodzianka na pl. Konstytucji w Warszawie. To tam miał swoją siedzibę Warszawski Komitet Obywatelski, tam w 1989 r. spotykali się działacze "S". Zanim władze miasta przydzieliły im właśnie ten lokal, Niespodzianka nie cieszyła się najlepszą opinią. Jej bywalcami byli szemrani klienci, stała się mekką warszawskiego półświatka. 

Tym razem wydarzenie przybierze jednak inną formę niż dotychczas. Odbędzie się online. 

v Mamy wyjątkowe okoliczności i trudno będzie nam się wszystkim razem spotkać, a otwartość spotkania zawsze była ,dla nas czymś specjalnie ważnym. Stąd zapraszamy na spotkanie w internecie – piszą organizatorzy wydarzenia. 

I zachęcają: – Spotkajmy się aby wspólnie uczcić odzyskaną wolność, ale też dać świadectwo, że wywalczone wtedy prawa obywatelskie są dla nas ważne i oczekujemy ich respektowania przez każdą władzę. Damy świadectwo solidarności z tymi, którzy za udział w obronie demokracji są represjonowani.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem