Robert Biedroń zwołał przed Centralnym Biurem Antykorupcyjnym konferencję prasową dotyczącą związków ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz jego oświadczenia majątkowego.

Wiele wskazuje na to, że CBA od dawna wiedziało o problemie konfliktu interesów w przypadku grantów dla spółek Marcina Szumowskiego, brata ministra zdrowia. Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Krajowa prowadzi od czterech lat. 

Oglądaj na żywo konferencję Roberta Biedronia przed CBA: 

Posłowie KO złożyli niedawno doniesienie do CBA. Wyliczają, że od momentu powołania rządu PiS spółka Marcina Szumowskiego podpisała z NCBiR umowy na dofinansowanie projektów na kwotę ponad 140 milionów złotych. Dwie potężne umowy na 22 i 29 milionów zostały podpisane w listopadzie 2017 roku, w odstępie dwóch tygodni, gdy wiceministrem nauki był Łukasz Szumowski. Zgodnie z podziałem obowiązków w kierownictwie resortu nauki zastępował on wiceministra Piotra Dardzińskiego, nadzorując NCBiR podczas jego nieobecności.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski utrzymuje, że "nigdy nie nadzorował NCBiR i nigdy też nie interesował się jego działalnością, żeby nie tworzyć choćby wrażenia, że może dojść do jakiegokolwiek konfliktu interesów". 

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Szumowski jest ideałem a minister zdrowia Boliwii za identyczne przekręty wyleciał z hukiem i ma sprawę sądową.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Najstarszy wilk do innych wilków w rządzie: wyłączam się z waszego polowania na sarny bo nie chcę aby doszło do konfliktu interesów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0