Z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych w jednej z warszawskich parafii mszę odprawi abp Marek Jędraszewski. Warszawiacy będą protestować. Chcą okazać swój sprzeciw wobec nieetycznych działań metropolity krakowskiego. Oglądaj na żywo.

"Tęczowa zaraza i cywilizacja śmierci witają abp. Jędraszewskiego" - pod takim hasłem spotykają się protestujący. 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, które w 2011 r. ustanowił prezydent Bronisław Komorowski. Uroczystości z udziałem abp. Marka Jędraszewskiego rozpoczną się w Warszawie od złożenia wieńców pod pomnikiem gen. Fieldorfa. Następnie odbędzie się msza w parafii św. Ojca Pio przy ul. Fieldorfa 1.

"Sprzeciwiamy się kultowi siły, przemocy i nienawiści, który tak mocno widoczny jest w wypowiedziach i działaniach duchownych katolickich, oraz ich fantazjom o świecie bez mniejszości i obywatelach bez praw" - piszą organizatorzy warszawskiego protestu.

I dalej: „Nie można dalej tolerować agresji, która obecna jest w polskim Kościele, policji, prokuraturze, na stadionach piłkarskich i ulicach polskich miast. Zniknąć musi przyzwolenie dla działań takich jak abp. Jędraszewskiego - czy choćby też Prezydenta RP, który honorowym patronatem objął obchody rocznicy powstania kolaboracyjnej Brygady Świętokrzyskiej”.

Metropolita krakowski znany jest z homofobicznych i nienawistnych homilii pod adresem ateistów, feministek i ekologów. Podczas homilii wygłaszanych w całym kraju abp Jędraszewski regularnie atakuje osoby LGBT. Największe oburzenie wzbudziło jego kazanie w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, w którym osoby homoseksualne nazwał "tęczową zarazą".

Pod koniec roku Jędraszewski udzielił wywiadu prawicowej TV Republika, w której skrytykował szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg: - Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne. Aktywistka Greta Thunberg staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii. 

Organizatorami protestu są: Bożena Przyłuska (Warszawski Strajk Kobiet), Bart Staszewski (autor projektu „LGBT free zones”), Aleks Polak (organizator sierpniowego protestu w sprawie odwołania abp. Jędraszewskiego oraz „Warszawa przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem”) i Dariusz Andrzej Woszczyński (członek załogi Miasteczka Wolności pod Sejmem).

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych w jednej z warszawskich parafii mszę odprawi abp Marek Jędraszewski."
  A wierni pozdrowią swego pasterza tradycyjnym "Sieg heil!"
  już oceniałe(a)ś
  31
  0
  A w jakiej sukienusi wystąpi dziś biszkopt? Czy czapeczka będzie złota, czy tonacji głębokiej bieli? No i ten uśmieszek pełen wyższości świadczący o znajomości odpowiedzi na wszystkie pytania!
  @pw63
  Ten uśmieszek bierze się z faktu noszenia jedwabnych stringów w kolorze różowym.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @batman666
  ... które przyjemnie łechcą rowek biszkopta.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @pw63
  ponizsze wpisy to juz "wyzsza szkola jazdy" tego oblesniaka. A wogole to "h....j mu w dude".
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @withay
  poprawka: ma byc - powyzsze wpisy ....itd
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Spieprzaj dziadu
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Szczyty zakłamania tego abp. , który z pełną gębą obłudy i frazesów broni życia od poczęcia do śmierci, a równocześnie błogosławi tzw. wyklętych, którzy BEZ ZGODY RZĄDU LONDYŃSKIEGO mordowali innych Polaków w tym cywilów, kobiety i dzieci za ich POGLĄDY POLITYCZNE, wykonywali CZYSTKI ETNICZNE i RELIGIJNE modując Litwinów (Łupaszka) , Biaorusinów (Bury), Żydów i Słowaków (Ogień), a często mającą charakter KRYMINALNY. Szkoda, że abp. nie świętuje w ten spoób ówczesnej opozycji politycznej PSL, Mikołajczyka i WIN, które z władzą totalitarną walczyył w SPOSÓB POKOJOWY, bez użycia broni, a któej spadobiercy - "S" i L. Wałęsa zwyciężyli w sposób pokojowy, BEZ ROZLEWU KRW.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Jędraszewskiego czy już właśnie mija.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Abp. Jędraszewski nieustannie pomnaża swoje zasługi w procesie faszyzacji polskiego kościoła katolickiego.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Czy takie coś spokojnie zasypia?Czy nie śnią mu się jakieś koszmary?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0