Zapraszamy na relację z uroczystej gali zwieńczającej pierwszą edycję konkursu "Zaprojektowane po ludzku". Odbywa się ona w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Od października 2018 r. w ramach akcji „Zaprojektowane po ludzku” promowaliśmy tych, którzy projektują tak, żeby w myśleniu o designie nie zgubić człowieka - pamiętając o jego potrzebach, zachowaniach, oczekiwaniach i marzeniach.

Mówiliśmy o tych, którzy nie tylko biorą pod uwagę trendy społeczne i technologiczne, ale też wykorzystują badania zwyczajów użytkowników i w ten sposób wprowadzają innowacje na poziomie wartości. Zorganizowaliśmy konkurs skierowany do firm projektujących i produkujących wszystko, co tworzy dom: meble, sprzęty, usługi i wiele innych rzeczy, których istnienia czasem nawet nie przeczuwamy.

Podczas gali zwycięzcom konkursu wręczymy NAGRODY – będzie to specjalny znak jakości. O tym, kto je dostanie, zdecyduje specjalna dobrana kapituła złożona z wyjątkowych znawców tematu.

W programie wieczoru:

- Panel dyskusyjny z udziałem wybitnych ekspertów z dziedziny designu i projektowania.
Jak projektować po ludzku? Czy projektując, odpowiadać na potrzeby użytkownika czy je kreować? 
Prowadzenie: Mariusz Kania.
Zaproszeni goście:
prof. Czesława Frejlich, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie,
dr Magda Kochanowska, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie,
prof. Grzegorz Niwiński, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
Gość specjalny: Piotr Voelkel, współzałożyciel School of Form, wierny idei, że najlepsze projekty powstają na styku Human Touch i Hi Tech.
- Ogłoszenie zwycięzców konkursu.
- Koncert BOVSKA.

Partner: Amica.
Organizator: Agora.
Partner merytoryczny: School of Form.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przedmioty agd i rtv powinny być projektowane z myślą o funkcjonowaniu przez długie lata! Można to osiągnąć poprzez ustawowe wprowadzenie bezterminowych gwarancji. Nowości byłyby zapewne grubo droższe ale używane ale pełnosprawne można by kupić na podobnej zasadzie jak dziś np. auta poleasingowe. Korzyść to przede wszystkim nieprawdopodobny wręcz zysk dla środowiska, poprzez ograniczenie zużycia surowców i energii!
  już oceniałe(a)ś
  4
  1