Przedstawiciele fundacji Nie Lękajcie Się odnoszą się do oświadczeń diecezji dotyczących raportu fundacji na temat tuszowania przypadków kościelnej pedofilii przez polskich biskupów.

W konferencji wezmą udział osoby poszkodowane, których dotyczą oświadczenia diecezji. Przedstawione zostaną też kolejne informacje odnośnie do tuszowania przez biskupów przypadków przemocy seksualnej, której sprawcami byli księża, a ofiarami dzieci.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Kościół w Polsce idzie w zaparte nauczony błędami popełnionymi w Irlandii. Tam po przyznaniu się do winy, przeprosinach i opublikowaniu prawdziwych danych przez niezależną komisję drastycznie spadło poparcie dla Kościoła. Dlatego polscy biskupi zamiatają sprawę pod dywan, nie przepraszają bo niby za co skoro to incydenty niezawinione przez Kościół. Tą metodą utrzymują wysokie poparcie Polaków wierzących bardziej w księdza, którego znają i wielbią niż w Boga, którego żaden z nich nie widział. I jest to skuteczne.
już oceniałe(a)ś
20
0
Kościół w Poslce przepadnie wraz PiSem tak jak stało się to w hiszpanii, Portugalli i Chile... księżom będą pluć pod nogi
już oceniałe(a)ś
19
0
Franciszku zrób tak jak w Chile.
Innej opcji na tych hipokrytów nie ma.
@Oldkrakus
Naiwność. W Polsce interes Kościoła nie jest zagrożony bo większość Polaków bezkrytycznie popiera działania polskiego kleru i nie ma potrzeby takich drastycznych działań.
już oceniałe(a)ś
6
1
@bialagora
Jakaś część na pewno, ale nie wszyscy.
Franciszek ma szansę naprawić ten kościół ,albo ten kościół upadnie.
już oceniałe(a)ś
3
0
Biskupi to ludzie bez honoru o szacunku do Boga też można mieć wątpliwości.Uważają że dziecko można znieważyć i postępować tak aby siebie bronić.Chyba przeholowali bo teraz to się będzie sypać jedno za drugą pracy.
już oceniałe(a)ś
16
0
Za ukrywanie przestępców jest paragraf. Czemu o tym nikt nie mówi?
już oceniałe(a)ś
11
0
Rozwiązać tę szatańską machinę. Rozwalić i pogonić na 4 wiatry. O co zakład, że nic się nie stanie ?
już oceniałe(a)ś
6
0
Obejrzałam zamieszczoną retransmisję konferencji - przerażające zwłaszcza koło 30 minuty...
już oceniałe(a)ś
1
0