Dzisiejsza publikacja "Gazety Wyborczej" o biznesowo-politycznych powiązaniach Jarosława Kaczyńskiego, w której mowa między innymi o budowie "K-Tower" (od nazwiska Kaczyńskiego), wywołała ogromne poruszenie. Na godzinę 13 zapowiedziano konferencję prasową Jacka Dubois, pełnomocnika austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, którego firmy miały przygotować inwestycję.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wszystko idzie jak po maśle ,zgodnie z życzeniem prostego posła .Teraz dojedzie do ugody i prosty poseł ,"niezwykle prawy i uczciwy" zyska podkładkę pod wypłatę :(
  @puzonik.48
  Nie znam prawa, ale chyba nie masz racji. Sprawa została przekazana prokuraturze a nie do sadu. Prokuratura moze sprawę odrzucić, uznać, ze do przestępstwa nie doszło i nie wszcząć postępowania bądź wszcząć śledztwo. Gdy sprawa jest w prokuraturze - nie ma możliwości ugody. To sprawa karna a nie cywilna. Tak to rozumiem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kto-ja
  Wszystko bedzie zalezalo od tego , czy ta konkretna sprawa zajmie sie UCZCIWY prokurator , czy raczej , jako ze sprawa dzieje sie w panstwie opanowanym przez pislamska mafie , sprawa ta "zajmie sie" jakis "specjalny" , wytypowany przez "Zero" prokurator z zadaniem "uwalenia" sprawy . Ponadto , oprocz sprawy Austriaka , prokurator moze , a moim zdaniem , wrecz powinien dostrzec w tej sprawie wiekszy oraz szerszy zakres przestepstwa , np. matactwa oraz probe obejscia przepisow prawnych m.im. dot. zakazu prowadzenia dzialalnosci gospodarczej przez partie polityczne , lub np. niejawne prowadzenie dzialalnosci gospodarczej przy pomocy osob trzecich , podstawionych , tzw. "slupow" ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ukarany za oszustwo wielkich rozmiarów? może kiedyś w innym świecie w rzeczywistości równoległej bo w dyktaturze ciemniaków gdzie sądy i prokuraturę ..ba cały wymiar sprawiedliwości doprowadzono do roli popychadła nigdy, nigdy!...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Teraz się okaże czy wszyscy są równi wobec prawa, czy są równiejsi...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Chyba pan Dubois jednak ściemnia (oczywiście na korzyść swojego klienta) odnośnie powodów zgłoszenia tej sprawy do prokuratury i wyboru procedury karnej.
  Może się mylę, ale po prostu proces karny można zaskarżyć nawet do Strassburga i tam dochodzić swoich praw, a cywilny raczej chyba nie?

  Może specjaliści się wypowiedzą.
  @misiekpysiek2
  W przeciwnym razie pan mecenas wykazuje się rzeczywiście naiwnością, uważając, że prokuratura w rękach ziobry się tym zajmie we właściwy sposób i wykorzysta swoje możliwości do sprawnego zgromadzenia dowodów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @misiekpysiek2
  dupku co znaczy stwierdzenie, ze meces "sciemia"?.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @misiekpysiek2
  "nie ucz ojca dzieci robic" ...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0