Studenci protestują przeciwko ustawie Jarosława Gowina zwanej 2.0. Dziś obraduje nad nią Sejm. Rano na Uniwersytecie Warszawskim ukonstytuował się Akademicki Komitet Protestacyjny. Jego członkowie okupują balkon Pałacu Kazimierzowskiego - siedziby rektora uniwersytetu. Czego się domagają?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  historia robi się nieprzyjemnie znajoma. ciekawe, czy zostną przywiezione oddziały ZOMO do pacyfikacji protestu, oraz nieśmiertelne hasła "Studenci do nauki"..? To będzie taka mała pisowska grupa rekonstrukcyjna, specjalnie dla pana prezesa :)
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Popieram ten protest - uważam, że uczelnie w Polsce są zbyt mało demokratyczne, a nuka polska jest niedofinansowana w haniebnym stopniu. Mamy zdecydowanie za mało naukowców i kandydatów na naukowców, gdyż odstraszają ich warunki, atmosfera, niskie płace i malejący prestiż zawodu. Zawdzięczamy to kolejnym rządom, które postrzegały budżet nauki jako nieformalną kroplówkę dla gospodarki - były pieniądze na budynki, remonty kibli, ale nie było na dydaktykę i badania naukowe. Gowin jeszcze pogarsza tę sytuację, wprost wskazując, że gardzi podmiotowością ludzi nauki i traktując ich jak rzeczy. Przy okazji twierdzi, że jakaś grupka partyjnych niedouków i szemranych biznesmenów lepiej określi kierunki rozwoju uczelni, niż naukowcy. Gowin postanowił się zapisać jako grabarz polskiej nauki, a wcześniej - zamachowiec przeciwko praworządności.
  A jeszcze wcześniej jako katotalib słyszący zarodki... Obrzydliwa postać.@kaczmarek
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @adres_na_swinstwa
  hehehe a to dobre o tym to nie słyszałam ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dlaczego kampus UW? A nie budynek MNiSW? Skoro to ustawa rządowa, to logiczniej by było iść na ministerstwo albo budynek kancelarii premiera?
  @prawdziwy_ptr
  Ustawa dotyczy funkcjonowania szkolnictwa wyższego w Polsce, więc UW jest jak najbardziej na miejscu. Paniał?
  już oceniałe(a)ś
  4
  1