Spod Pałacu Kultury i Nauki wyruszył warszawski marsz pod hasłem "Czarny wtorek - wielka zbiórka". Protestujący przeszli na plac Zamkowy.

Kobiety protestują jednak nie tylko w stolicy. Wśród powodów wymieniają ograniczenie dostępu do awaryjnej antykoncepcji, nadużywanie klauzuli sumienia przez lekarzy i bezprawne wykorzystywanie jej przez farmaceutów, a także próby wprowadzenia pod obrady Sejmu kolejnych projektów ustaw niemal całkowicie zakazujących aborcji.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Popieram babki i ich protest całym sercem. Tylko co z tego, we wtorek protestują, a w niedzielę pędzą dzieci i wnuczęta do kościółka klękać przed prawdziwymi ciemiężcami i wspomagać ich finansowo. Brak logiki i konsekwencji. Dopóki tego nie pojmą lobby kościelno-religijne będzie miało ich protesty gdzieś, a wychowane pokolenie młodych płatników zapewni funkcjonowanie czarnej organizacji i zniewolenie Polski na następne pokolenie.
  @he219
  kropla drąży skałę. Ponadto myślę, że wiele ludzi, którzy mają na tyle energii, żeby zaprotestować, pewnie już nie jest klientami rzymu.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @he219
  Jeszcze niedawno taki protest wydawał się nie do pomyślenia. Dziś to norma. Coś się zmienia.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @he219
  Dokładnie tak. Pasterze tak ogłupili owieczki, że te obecnie same się doją i jeszcze wznoszą złożone ręce do góry. Zamiast się uczyć, uczyć myśleć modlą się o rozum i kulturę efekt łask pomodlitewnych można doświadczyć w okrzykach podążających za barierkami do tych przed barierkami w imię miłości bliźniego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @rtg
  ; każdego 10 dnia miesiąca po modlitwie w katedrze.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Popieram was! Mam nadzięję, że kiedyś, w niezbyt odległej przyszłości, będziemy w końcu życ w świeckim państwie gdzie prawa jednostki, kobiet, wolność przekonań jest reczą normalną a nie jakąś abstrakcją i widzi mi się. Zmiana zaczyna się od marzenia! Powoli do przodu, ku normalności, nie damy sie zastraszyć!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  DZIEWUCHY JESTEŚMY Z WAMI!!!
  Zawsze.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Dosc dyktatury mezczyzn!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ale dzieci w szkole katolickiej, co, zdziwione?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Być może wystarczy odpowiedzieć SOLIDARNIE na apel prof. Magdaleny Środy: Omijać kościół szerokim łukiem...
  (dla wierzących pocieszenie takie, że nawet księża, nawet papież, przyznają, że spotykać się z Bogiem można wszędzie i indywidualnie, niekoniecznie w murach budowli zwanej kościołem, sypiąc przy okazji grosz na tacę).
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Babki mało was.Weźcie się w garść bo skończycie w buraczkowy strojach i w białych czepeczkach.
  @gowno
  mało nas? to może się przyłącz? chyba że uważasz, że to - jak zwykle - sprawa kobiet? wyjątkowo popularne jest dzieworództwo w tym kraju...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Popieram byłem. Ale patrząc na frekwencja to rzeczywiście czarny wtorek
  już oceniałe(a)ś
  1
  0