Japonia jest w ciężkiej sytuacji: zarówno jej stosunki z Rosją, jak i ze Stanami Zjednoczonymi są bardzo napięte. Przy wzroście potęgi ekonomicznej i militarnej Chin, zagrożeniu ze strony Korei Północnej i krytyce Korei Południowej, nacjonalizm w Japonii przybiera na sile.

Ten artykuł wygasł

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  no i ch*j. nie poczytasz. musisz oglądać.
  @barteqzw Prosty czytelnik nie ogarnia multimedialnej obsługi strony...? Czy lenistwo...
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @barteqzw Jak to nie? Przecież są napisy!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  coraz więcej portali rezygnuje z osób potrafiących czytać...
  @tomeq74 bo to coraz rzadsza umiejętność, nawet wśród redaktorków...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Światu grozą trzy plagi, trzy zarazy. Pierwsza - to plaga nacjonalizmu. Druga - to plaga rasizmu. Trzecia - to plaga religijnego fundementalizmu.
  @tatarak99 Nacjonalizm i rasizm mają wspólny zwornik - żądzę władzy. Jest ona głęboko biologicznie ulokowana, bo władza, to bezpieczeństwo egzystencjalne i wolność rządzących (a zagrożenie i ograniczenie wolności poddanych). Wiara, to ucieczka człowieka niezdolnego do ogarnięcia świata i wzięcia samemu odpowiedzialności za swoje życie do SuperOjca - Boga, z wyobrażenia istoty absolutnej, również w sensie absolutnego władcy. Zatem z samej natury relacji z Bogiem wierzący musi być fundamentalistą, bo w kwestiach wiary nie ma kompromisów. Manipulacja niesamodzielnymi owieczkami jest łatwa i robią to skwapliwie żądni władzy - ci w garniturach i ci w sukienkach. Gatunek ludzki niezdolny do pokojowego rozwoju musi w końcu zginąć, bo jego moc destrukcji rośnie szybko, a rozlewająca się agresja będzie zapalnikiem kataklizmu. Gdyby tak się nie stało, to sztuczna inteligencja, nad którą usilnie pracujemy (by zdobyć przewagę militarną) wymknie się i zrobi porządek. Jaki? nie wiadomo, poza tym, że będzie nie-ludzki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jatom sztuczna inteligencja bedzie wzorowana na ludzkim umysle, wiec nie bedzie zadna wladzy, bedzie jak B*g: nieskonczenie dobra i nieskonczenie sprawiedliwa, musisz tylko w to mocno uwierzyc
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @tatarak99 To jest cytat z Ryszarda Kapuścińskiego książki "Imperium". Nie warto przypisywać sobie zasługi za celną myśl, bo bez cytacji jest to plagiat.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zaczynacie iść drogą gazeta.pl?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Teraz trolle będą musiały kupić sobie premkę, czego zapewne nie zrobią, bo obrażanie innych, wulgaryzmy i wypisywanie bzdursk za własne pieniądze już tak nie smakuje. Uważam, że to świetny pomysł, od dawna oczekiwany przez wielu uczestników forum GW.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0