Auschwitz uchodzi za najważniejsze miejsce pamięci ofiar Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej zamordowano tu ponad milion ludzi. Jednak 41% niemieckich uczniów w wieku powyżej 14 lat nie wie dziś, czym był Auschwitz. Ponad 70 lat po zakończeniu wojny dla wielu Holokaust jest tylko odległą przeszłością.

Ten artykuł wygasł

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Słuchałam wywiadu z panią Haliną Jędrzejewską, jedną już z ostatnich żołnierzy Powstania Warszawskiego. To co się teraz dzieje (z apelem smoleńskim) za sprawą PIS przy okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania budzi niesmak i zażenowanie wielu tysięcy Polaków. To że PIS wyzywa KOD (w tym również niżej podpisaną) od bandytów, złodziei, lewaków, gorszego sortu etc nie jest tak ohydne jak próba wymuszenia na ostatnich bohaterach PW zgody na tzw "apel smoleński".
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nikt nic nie "rozumi" tylko gigant yntelektu i ekranu - Stuhr Maciej, syn Jerzego. Chlopie, jedz pod Cedynie, przywiaz sie do wiezy lub drzwi od stodoly i zastanow, gdzie sa te "autorytety i elity". Na pewno nie w kurniku Lisa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Apele smoleńskie, to barbarzyństwo wobec poległych za Polskę bohaterów!
  @hi-polit (Apele smoleńskie, to barbarzyństwo wobec poległych za Polskę): pewnie tak, to chyba barbarzyństwo; ale to też próba wymuszenia na społeczeństwie nowej obrzędowości, to taka "nowa świecka tradycja", tyle, że zamiast komunistów, którzy już przeminęli, wymusza na nas to inna partia bolszewicka - PiS. To jest ich wiara (jak materializm dialektyczny dla komunistów), którą chcą nam narzucić, wraz z pomnikami, ulicami itp. atrakcjami. Jednym słowem - to jest "inżynieria społeczna" w całej swojej okazałości (nb. wynalazek komunistów i faszystów).
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Opróżnianie szaf i sejfów z pisowskich dokumentów po katastrofie smoleńskiej przez Macierewicza było tylko głośnym tłumaczeniem jego natychmiastowego wyjazdu ze Smoleńska. Prawda jest o wiele prostsza. Macierewicz uciekł, bo jest tchórzem, który ma oczy wokół głowy, bo od lat ma przeświadczenie, że chcą go zabić. Zwiał, bo myślał, że to zamach na niego. To takie proste, że aż prostackie...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pierwszy apel smoleński, odbył się w dniu katastrofy, kiedy to Antek Macierewicz w wielkim pośpiechu uciekał z "pola bitwy pod Smoleńskiem"..! Miał w czterech literach, czy ktoś przeżył, czy trzeba by pomóc...itd..itp. Ważne dla niego było to, by dorwać się do tajnej kancelarii prezydenta i "wyczyścic" z kompromitujących jego i jego kumpli, dokumentów..! To był właśnie pierwszy "apel smoleński" Macierewicza..!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  to forum zostało całkowicie strollowane przez kremlowskie koorestwo forumowe
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Donald ... Wróć. PO wróć. Tak miło było być okradanym przez was .... Pani Bieńkowska za 6 tysi faktycznie pracują idioci i złodzieje. PO wróć ....
  @floii twoi złodzieje właśnie podnieśli sobie sobie stawki - mają dojną zmianę - tobie też dali ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @floii ja za 6 tez bym nie robil. a i nie kradne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu
  @otopolskiepieklo Toż to znamiona komunizmu, zwłaszcza tego w wydaniu radzieckim. Bo faszyzm i komunizm to dwie twarze tej samej zbrodniczej ideologii. Z jednym zastrzeżeniem. Komuniści wymordowali znacznie więcej milionów ludzi. I nie zostali postawieni przed trybunałem w Norymberdze. A największym faszystą jest dziś Putin.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1