Nagle cały świat zaczął uprawiać jogę. Ale czym ona jest? Filozofią życia? Modną dyscypliną sportu? Ezoterycznym bełkotem? Czy dobrym sposobem na stres? Dziś spróbujemy ustalić, jaki wpływ ? pozytywny i negatywny - ma joga na nasze zdrowie. Słyszeliśmy bowiem o czynnikach ryzyka, które chcemy sprawdzić w dzisiejszym programie.

Ten artykuł wygasł

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Napiszę krótko. Joga bez odpowiedniej wiedzy trenera na temat fizjologii ciała może stać się prostą drogą do poważnych kontuzji i schorzeń. Joga robiona niedokładnie, na bicie rekordów, dążenie do atrakcyjnych asan bez wiedzy czemu służą, da więcej szkód niż korzyści.
  Natomiast joga precyzyjna, spokojna, robioną z głową, powoli, zgodnie z naturalnymi predyspozycjami ciała i stopniowym wzrostem umiejętności pozwala na wzmocnienie mięśni, relaks, zgranie ciała z umysłem, niwelację problemów ortopedycznych. To nie jest filozofia czy religia, tylko metoda pozwalająca zabrać trochę młodości fizycznej na stare lata i uspokojenie skołatanych nerwów. Świetne ćwiczenia ogólnorozwojowe, o ile dostosowane do schorzeń i stanu zdrowia ćwiczącego.
  @Barry Kent
  Joga to przede wszystkim głęboka filozofia. Kto twierdzi inaczej nie ma po prostu zielonego pojęcia czym joga jest. Ćwiczenia ciała jakie zawierają się w praktyce jogi służą jedynie jako pomoc do zgłębiania ludzkiej natury.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kaczyński troskliwie pielęgnuje wszystkie najgorsze polskie przywary narodowe, wynosząc je do rangi cnoty. Morawiecki junior trąbi o "nowej polskiej elicie" mającej zastąpić starą. Będzie urodzaj na konfidentów, donosicieli, kapusi i BMW wszelkiego rodzaju. Każdy, kogo stać na odrobinę niezależnego myślenia, już dawno odszedł z PiS-u, lub został z niego usunięty.
  @byczek Niezależnie myślący nigdy do pissu nie trafi.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Lis ma głupią matkę i dlatego on taki pierdoła
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  Za dużo reklam zamieszczacie , kto ma czas na oglądanie tych bzdur? Trochę umiaru by się przydało!!!!
  @parasolista A to ciekawe, co mówisz, bo ja obejrzałam cały program bez choćby jednej reklamy. Nawet porządnie kłamać was wasz ubertroll nie uczy, czy co?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Panie nie wiem jak panu ale mnie i innym uczciwym Polakom kompetencja w wydaniu przedstawicieli PO,w/g nagranych rozmowach całkowicie nie odpowiada.To co dawniej i dzisiaj przez ludzi uczciwych uznane by było za zwykłe cwaniactwo dzisiaj określacie jako delikatnie mówiąc przystosowanie się do teraźniejszości lub jako kreatywność.
  @bardo16 A który rodzaj uczciwości PISu Panu odpowiada: łajdactwo smoleńskie, złodziejstwo SKOKowskie, krzywoprzysięstwo prezydenckie, chrześcijańsko-toruńskie sianie nienawiści? Ma Pan do popierania tych "uczciwości" pełne prawo tylko nie nazywajmy tego delikatnie cwaniactwem. To jest demolowanie Polski.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0