W Europie cena prądu wzrosła o ponad 40% od 2006 r. Dla co najmniej 50 mln Europejczyków ogrzewanie to zbyt duży wydatek. Dlaczego prąd jest tak drogi? Czy prąd stał się produktem dla bogaczy?

Ten artykuł wygasł

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ech...
  Bzdety, bzdety. Co nas obchodzą francuskie problemy? A tytuł idiotyczny: ogrzewanie może być nie tylko elektryczne. Co więcej: w Polsce elektryczne nie dominuje - dominuje szkodliwy węgiel, drewno i różne śmieci, potem gaz, olej opałowy i na końcu elektryczność. Margines.
  Ale warto dodać, że gdyby się spełniły mrzonki Morasiewicza o milionie elektrycznych aut na polskich drogach to ceny energii elektrycznej poszybują w górę, bo tej energii już teraz brakuje, elektrownie węglowe się sypią a na OZE położono krzyżyk.
  @willie1950
  Mnie obchodzą francuskie problemy, bo na uczyć się jest najlepiej na błędach innych, wtedy można uniknąć swoich.
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  @emerald
  Pieprzysz. Francja 80% energii elektrycznej bierze z atomu. My 90% - z węgla. Gdzie tu widzisz możliwość "uczenia się na błędach"? A poza tym: to jest ewidentnie materiał sponsorowany przez TOTAL, który jest zainteresowany dowalaniem energetyce. Ale jakoś wciąż ludzie wolą ogrzewać elektryką niż olejem opałowym.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Przypominam, że w Parlamencie Europejskim katofaszyści z PiSu są w tej samej frakcji co prący do Brexitu eurosceptyczni brytyjscy konserwatyści - pożyteczni idioci Putina.
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  najpierw trzeba dać górnikom- składki na zus, gigantyczne emerytury, 13tki 14tki 15tki 16tki piornikowe urlopowe deputaty , potem trzeba zbudowac elektrownie - jadrowa i weglowe, potem przekopac mierzeję wiślaną, potem zbudowac nowy polski przemysł stoczniowy i zbrojeniowy, potem wykarmic armie misiewiczow na lukratywnych posadkach, potem sfinansowac straty firm, w ktorych rzadzili misiewicze , bo doprowadza te firmy do ruiny, potem jeszcze sfinansowac pincset+ - no i jak myslicie kto za to placi - my Polacy podatkami i gigantycznymi cenami u krajowych monopolistow gazu pradu paliw;
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  A czy ktoś policzył ile kosztuje nas leczenie ludzi chorujących wskutek poziomu zadymienia w miastach...?
  już oceniałe(a)ś
  11
  3
  Sprywatyzować. W Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  na pewno w Hiszpanii? a ile kosztuje prąd u nas ? do płacy?
  @jarekkorw
  U nas? U nas cena prądu nie jest zadnym problemem, bo nie ogrzewamy nim mieszkań. A dzięki nowym "żarówkom" czyli świetlówkom i diodówkom zuzycie prądu na oświetlenie to zupełny margines kosztów.
  W dużych miastach zawdzięczamy to systemowi ELEKTROCIEPLOWNI.
  Kto liznął trochę fizyki, ten wie, ze na elekryczną energię mozna zamienic tylko okolo 1/3 energii cieplnej uzyskanej z paliwa.
  Gdy się buduje elektrownię, jak na zachodzie, 2/3 ciepla trzeba wyrzucic do atmosfery, albo do pobliskiej rzeki.
  Gdy się ma elektrocieplownię owe 2/3 dostępne ZA DARMO mozna przeslać do mieszkan pod postacią gorącej wody w kranie i w kaloryferach.
  Wymaga to systemu rur i SCENTRALIZOWANEJ wlasnosci wszystkiego. W socjalizmie udalo nam się ten problem rozwiazač.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0