Chłopcy grają w piłkę, dziewczynki bawią się lalkami? Szwecja postanowiła walczyć z takimi stereotypami już od przedszkola. Sztokholmska szkoła Egalia proponuje neutralną "bezpłciową" edukację. Nie mówimy tu o "chłopcach" czy "dziewczynkach", ale używamy neutralnego płciowo słowa "hen" bądź zwracamy się do dzieci bezpośrednio po imieniu.

Ten artykuł wygasł

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kiedy ujrzymy Pana w Tvn lub Polsacie?
  @@hr Nieprędko. Chyba się boją kłopotów.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Oglądałem wszystkie 4 . Super .Nie będzie bulterier dyktował mi co mam oglądać a brakowało mi tego programu ! I to jest różnica między latami 70 i 80 a obecnymi . Autorytaryzm w dobie internetu nie ma szans
  @jarbi Niestety, nie zgodzę się z Tobą - nawet w czasach internetu autorytaryzm będzie się miewał bardzo dobrze. To jest kwestia kultury a nie technologii. W człowieku siedzi potrzeba hierarchii i dlatego niebezpieczeństwo satrapii, totalitaryzmu czy autorytaryzmu (jak go tam nie bądą zwać) jest zawsze. Tak jak dżuma u Camusa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  W kazdy poniedzialek lyk powietrza: inteligentny, syntetyczny program.Gratulacje i podziekowania.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  kulturalny program; super są te cytaty z naszych "suwerenów", to jednak co innego posłuchać ich na żywo w dobrym wyborze, niż o tym czytać.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @deromain (To m.in. przez skandaliczne wypowiedzi Sikorskiego i Sienkiewicza do władzy dorwał się PiS): oj ulegliśmy pisowskiej propagandzie! w ogóle zdumiewające jest, że jakoś nikt się nie upomina o wyjaśnienie afery podsłuchowej! A przecież była to nader ciekawa operacja - było nie było - szpiegowska, która w konsekwencji doprowadziła do klęski rządzącej koalicji (był to legalny rząd RP, nie taki zły zresztą). Kto za nią stał/stoi? Mam wrażenie, że tylko mnie ten problem interesuje, choć z punktu widzenia naszej suwerenności ważny jest. A tu brak odpowiedzi, a nawet "kryminalny" minister Kamiński zaczyna badania, kto tropił "dziennikarzy" zaangażowanych w tą aferę (jak by nie patrzeć, "wystawili" w niej własny rząd). "Wypowiedzi Sikorskiego i Sienkiewicza" może i były skandaliczne, ale to były wypowiedzi zupełnie prywatne, niekiedy trudne do określenia, jeśli idzie o stopień szczerości i powagi (przy obiadku, "ośmiorniczkach" i dobrym winie różne rzeczy można mówić). Czy faktycznie skandaliczne? sądząc z tego co teraz słychać, to należałoby chyba zejśc z tej skandaliczności. Teraz podobne i dużo bardziej obciachowe są raczej nagminne. Np. teksty o "odrywaniu od ẑłobów" nie tylko poprzedniej ekipy (co można zrozumieć), ale i także urzędników i ludzi innych profesji już spoza polityki, nie są skandaliczne? Zwłaszcza, że nasuwa się (może nie każdemu) od razu pytanie o to kim te "żłoby" są obsadzane teraz, kiedy "nie matura lecz chęć szczera robi z ciebie oficera". Przecież te "żłoby" wcale nie zniknęły i z tego, że w kilku przypadkach przykręcono dopływ "paszy" nie wynika, że tak będzie dalej, jak już "dobra zmiana" się umocni.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  program i dobor rozmowcow właściwy i dobry na te trudne czasy dla polakow.Tak trzymać!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pretekstów,aby zniszczyć demokrację może być bez liku. Hitler zawsze je znajdował. Ta sekta polityczna przy władzy nie cofnie się przed niczym. Kłamstwo jest u nich tak naturalne,że bez mrugnięcia okiem powtarzają każdą brednię.Wypadek limuzyny prezydenckiej pokazał,jak procedury były i są łamane. ,Katastrofa tupolewa i pęknięta opona w samochodzie to przykład do czego prowadzą naciski z góry. Ale obecna władza ma misję zepsucia kraju w imię dobej zmiany. Powołując się na wartości chrześcijańskie dzieli społeczeństwo.Tak właśnie wygląda realny katolicyzm. Najbardziej mnie martwi ,że w tym pisowskim świecie nie ma żadnych autorytetów. Zyczę Tomaszowi Lisowi wielkiej siły w tej dziennikarskiej misji i mam nadzieję że te rządy to tylko pouczający epizod w polskiej historii demokracji.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Brawo Maju! :-) Narodowo - katolickim hejterom dedykuję słowa JPII: "Kultura jest tym, przez co człowiek, jako człowiek, staje się bardziej człowiekiem". Jest tu echo słów C.K. Norwida, który napisał, że najpierw jest człowiekiem, później Polakiem. Powtarzał to też ks. prof. J. Tischner, iż jest najpierw człowiekiem, później Polakiem i na końcu księdzem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0