To jeden z bardziej szokujących przykładów bestialstwa wobec zwierząt. Mężczyzna, najprawdopodobniej pijany, obcina psu ogon sekatorem. Drastyczne nagranie rozpowszechniło w mediach społecznościowych stowarzyszenie Ludzie przeciw Myśliwym. Organizacja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na nagraniu widać mężczyznę ubranego w strój, jaki zwykle noszą myśliwi. Śmiejąc się podchodzi do uwiązanego psa. Łapie zwierzę za ogon, po czym zaczyna ciąć. Używając najprawdopodobniej sekatora, odcina połowę ogona. Przeraźliwe piski cierpiącego zwierzęcia nie robią na nim wrażenia. Widząc, jak zwierzę zwija się z bólu, śmieje się jeszcze głośniej.

Sprawę brutalnego znęcania się nad psem nagłośniło stowarzyszenie Ludzie przeciwko Myśliwym. - Film został znaleziony na jednym z forów myśliwskich przez osobę, która w ramach współpracy z naszą organizacją przeczesuje te strony i sprawdza, jakie materiały myśliwi publikują. Jeszcze dziś składamy zawiadomienie do prokuratury - mówi Rafał Gaweł z Ludzi przeciw Myśliwym.

Na razie nie wiadomo, czy film został nagrany na terytorium Polski. Pojawiły się sugestie, że dręczyciel psa może pochodzić z innego kraju europejskiego. Stowarzyszenie mówi, że nie będzie to żadną przeszkodą w ściganiu sprawcy, bo sprawa zostanie przekazana organizacjom międzynarodowym.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tego co filmował i tak dobrze się przy tym bawił (bo zaśmiewa się do rozpuku!) również należy poddać karze. Wszak nie zapobiegł. Obydwaj do ukarania!!! Bestie.
  już oceniałe(a)ś
  168
  6
  ludzka podłość nie zna granic!!! 10 lat pozbawienia wolności a takie bestialstwa i myśliwemu obciąć ogon!
  już oceniałe(a)ś
  107
  7
  skrócić mu, niekoniecznie sekatorem/ wystarczy tępa piła... nie ma litości dla sadystów !
  już oceniałe(a)ś
  76
  4
  Polak - katolik? Czy inny katolik?
  już oceniałe(a)ś
  80
  22
  Obyś zgnił w piekle z fiutem w gardle, ludzki śmieciu!
  już oceniałe(a)ś
  59
  7
  spokojnie, bracia myśliwi nie dadzą mu zrobić krzywdy. Jeżeli go w ogóle złapią, bo w takich sprawach Policja robi się głucha i ślepa. W parlamencie 40% posłów to myśliwi, to chyba wszystko wyjaśnia.
  już oceniałe(a)ś
  50
  9
  Namierzyć, opublikować dane, nazwę parafii, koła łowieckiego (chociaż wątpię, aby był myśliwym, to raczej jakiś kłusownik). Zrobić reportaż o wsi, z której pochodzi, rozmowy z rodziną, sąsiadami... A na końcu jebnąć mu w ryj
  już oceniałe(a)ś
  43
  5
  Polsko quo vadis?
  już oceniałe(a)ś
  41
  5