Dzisiaj zapadł smutny wyrok na aktywistkę Justynę Wydrzyńską. Za pomoc w aborcji została skazana na osiem miesięcy prac społecznych. Tymczasem w Anglii było dużo milej. Kamila, królewska małżonka, odwiedziła uczniów szkoły baletowej, król Karol III odznaczył znanego muzyka zespołu Queen, a potem spotkał się z... Zresztą sami zobaczcie. Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" oglądają tysiące fotografii. W przeglądzie zdjęć dnia chcemy się z państwem podzielić fotografiami nie tylko newsowymi, ale również tymi, o których nagle zrobiło się głośno. Oraz tymi, które nas zachwyciły...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pomysłowy górnik

Fot. Owen Humphreys / AP

Emerytowany górnik Lawson Robinson odśnieża wieżę będącą częścią makiety wioski, którą zbudował w swoim ogrodzie, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne, Nenthead, północna Anglia.

Uratowana Gloria

Fot. Bruna Prado / AP Photo

Młody leniwiec o imieniu Gloria, który został uratowany po tym, jak wykradziono go z jego środowiska naturalnego, żeby następnie sprzedać, wisi na gałęzi w miejskim ogrodzie botanicznym w Rio de Janeiro, Brazylia. Gloria została otoczona opieką przez organizację pozarządową Free Life Institute, która rehabilituje ranne dzikie zwierzęta znalezione w okolicach Rio i pomaga im, gdy to możliwe, wrócić do środowiska naturalnego. Te, które są zbyt ranne, aby je wypuścić, są wysyłane do innych ośrodków rehabilitacyjnych, aby przeżyły swoje życie w chronionym środowisku.

Sprawa aborcji

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Protest zwolenników i przeciwników prawa do aborcji pod Sądem Rejonowym dla Pragi Południe, gdzie odbywa się rozprawa aktywistki Justyny Wydrzyńskiej i Aborcyjnego Dream Teamu.

Utytułowany muzyk

Fot. Victoria Jones

Sir Brian May, muzyk, autor tekstów i obrońca praw zwierząt, z żoną Anitą Dobson po tym, jak został mianowany kawalerem przez króla Karola III podczas ceremonii inwestytury w pałacu Buckingham, Londyn.

Paryż w śmieciach

Fot. Michel Euler / AP Photo

Ludzie przechodzą obok niezabranych pojemników na śmieci w pobliżu wieży Eiffla w Paryżu. Francuska stolica traci swój blask z powodu tony śmieci piętrzących się na paryskich chodnikach, ponieważ pracownicy służb miejskich strajkują już dziewiąty dzień.

Następcy Jana Chrzciciela

Fot. Hadi Mizban / AP Photo

Wyznawcy wiary Sabean Mandaeans, przedchrześcijańskiej sekty, która podąża za naukami biblijnego Jana Chrzciciela, wykonują swoje rytuały w rzece Tygrys podczas uroczystości oznaczających "Banja" lub Święto Stworzenia, w centrum Bagdadu, Irak.

Zabójczy Freddy

Fot. Thoko Chikondi / AP Photo

Droga łącząca dwa miasta Blantyre i Lilongwe została uszkodzona po ulewnych deszczach spowodowanych przez cyklon tropikalny "Freddy" w Blantyre, Malawi. Nieubłagany cyklon, który obecnie uderza w południową Afrykę, zabił już ponad 50 osób w Malawi i Mozambiku, odkąd nawiedził kontynent po raz drugi.

Przywitanie noskami

Fot. Frank Augstein / AP Photo

Król Wielkiej Brytanii Karol III jest witany przez członkinię grupy Maorysów, gdy przybywa, aby wziąć udział w dorocznym święcie Wspólnoty Narodów (Commonwealth Day) w opactwie westminsterskim w Londynie.

Szeryf w tarapatach

Fot. Noah Berger / AP Photo

Zastępca szeryfa sprawdza możliwości radiowozu podczas jazdy przez zalaną ulicę w miejscowości Pajaro w Kalifornii.

Zabawa, zabawa

Fot. Michael Probst / AP Photo

Ogiery islandzkie bawią się w stadninie koni w Wehrheim koło Frankfurtu, Niemcy.

Siostry Rzeki

Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Happening Koalicji Ratujmy Rzeki i Sióstr Rzek przed Ministerstwem Klimatu i Środowiska przeciwko budowie zapory w Siarzewie.

Połączeni

Fot. Ohad Zwigenberg / AP Photo

Demonstranci i aktywiści blokują drogę w pobliżu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i innych biur rządowych w związku z planami rządu premiera Beniamina Netanjahu dotyczącymi przebudowy systemu sądownictwa, Jerozolima.

Balet królowej

Fot. Frank Augstein / AP Photo

Kamila, Jej Królewska Mość Królowa Małżonka, stoi na scenie z uczniami podczas wizyty w Elmhurst Ballet School, aby uczcić stulecie szkoły z obecnymi uczniami, pracownikami i absolwentami w Birmingham, Anglia. Księżna Kornwalii jest patronką szkoły od 2006 r.

.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Rozumiem, że ten kto wymyślał tytuły, miał z tego jakąś rozrywkę :) (można było wymyślić coś pikantniejszego niż "przywitanie noskami")
  już oceniałe(a)ś
  0
  0