Dzień zdominowała nocna (sic!) gala Oscarów. Oczywiście mieliśmy w Los Angeles polskie akcenty i choć nasze "IO" nie zdobyło statuetki, to i tak odniosło ogromny sukces. Natomiast w Japonii właśnie zniesiono obowiązek noszenia maseczek, choć sami Japończycy zdążyli się do nich przyzwyczaić... Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" oglądają tysiące fotografii. W przeglądzie zdjęć dnia chcemy się z państwem podzielić fotografiami nie tylko newsowymi, ale również tymi, o których nagle zrobiło się głośno. Oraz tymi, które nas zachwyciły...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Okeydokey, Dr. Jones. Hold on to your potatoes!

Fot. Chris Pizzello / AP Photo

Koledzy z planu filmowego "Indiany Jonesa i Świątyni Zagłady" (1984 r.): Harrison Ford (z lewej) i Ke Huy Quan spotkali się po latach na scenie, gdy "Wszystko wszędzie naraz" zdobyło Oscara za najlepszy film.

Tenisowy pojedynek

Fot. Mark J. Terrill / AP Photo

Coco Gauff podczas meczu z Lindy Noskovą z Czech na turnieju tenisowym BNP Paribas Open w Indian Wells, Kalifornia.

Zwycięska Chorwatka

Fot. Joe Giddens

Orca, suczka rasy Lagotto Romagnolo, wygrała pokaz czwartego dnia Crufts Dog Show w Birmingham, Anglia. Na pokaz przyjechała aż z Rijeki w zachodniej Chorwacji , ale długa podróż opłaciła się. Czteroletnia Orca miała już na koncie ponad 40 zwycięstw na wystawach w całej Europie i USA, ale pierwsze miejsce w Anglii gwarantuje jej najbardziej znany tytuł w świecie psów - dokładnie w 150. roku istnienia Związku Kynologicznego.

Na dywanie

Fot. Ashley Landis / AP Photo

Aktorka Sandra Drzymalska podczas ceremonii oscarowej w Dolby Theatre w Los Angeles.

Wielka woda

Fot. Shae Hammond

Powódź w Dolinie Pájaro, Kalifornia. Burza spowodowała wylania rzeki Pájaro, która dosięgnęła zabudowania, pozostawiając tysiące ludzi bez schronienia.

W walce z chorobą

Fot. Fareed Khan / AP Photo

Pracownik służby zdrowia podaje dziecku szczepionkę przeciwko polio w Karaczi, Pakistan.

Oscarowi zwycięzcy

Fot. Jordan Strauss

Od lewej : Ke Huy Quan, Michelle Yeoh, Brendan Fraser i Jamie Lee Curtis pozują ze swoimi statuetkami w sali prasowej podczas gali rozdania Oscarów w Dolby Theatre w Los Angeles.

Maseczki nadal popularne

Fot. AP

Ludzie na spacerze w Kioto. Japonia w poniedziałek zrezygnowała z obowiązku noszenia masek po trzech latach, ale prawie nic się nie zmieniło w kraju, który niezwykle wysoko oceniał ich skuteczność w ochronie antywirusowej.

Impreza w Beverly Hills

Fot. Evan Agostini

Emily Ratajkowski przybywa na słynną imprezę po oficjalnej gali rozdania Oscarów - Vanity Fair Oscar Party w Beverly Hills.

Upadek banku

Fot. Steven Senne / AP Photo

Policjant z Wellesley sprawdza godzinę, podczas gdy klienci czekają na zewnątrz oddziału Silicon Valley Bank na otwarcie placówki, żeby uratować swoje oszczędności.

Chińczycy trzymają się mocno

Fot. Andy Wong / AP Photo

Delegaci mniejszości etnicznych wychodzą po ceremonii zamknięcia Chińskiego Narodowego Kongresu Ludowego (NPC), który odbywał się w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie.icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem