Jak co miesiąc prezes Kaczyński oraz członkowie i sympatycy partii Prawo i Sprawiedliwość odwiedzili plac Piłsudskiego w stolicy, aby złożyć hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej, tym razem przy okazji pokłonili się krzyżowi papieskiemu. Park rozrywki w Santa Monica odesłał na emeryturę jedną z łódek, która przewoziła gości, a plażowicze na przylądku Canaveral byli świadkami startu rakiety SpaceX Falcon 9. Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" oglądają tysiące fotografii. W przeglądzie zdjęć dnia chcemy się z państwem podzielić fotografiami nie tylko newsowymi, ale również tymi, o których nagle zrobiło się głośno, oraz tymi, które nas zachwyciły...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z górki na pazurki

Z górki na pazurki
Z górki na pazurki  Fot. Danny Lawson/PA via AP

Raylan ciągnie na sankach swoje rodzeństwo Branok i Bowyn w Knaresborough w North Yorkshire w Anglii. W tle widoczny wiadukt kolejowy Knaresborough, który został otwarty w 1848 roku.

Pokazy w Rio Grande

Pokazy w Rio Grande
Pokazy w Rio Grande  Fot. Denise Cathey/The Brownsville Herald via AP

Cade Bram, rezerwowy mistrz dla kategorii Santa Gertrudis Junior z Louise ISD FFA, prowadzi swoją jałówkę na 84. dorocznym pokazie Rio Grande Valley Livestock Show w Mercedes w Teksasie.

Kobiety znowu w armii

Kobiety znowu w armii
Kobiety znowu w armii  Fot. Fernando Vergara / AP Photo

Ochotniczki ćwiczą podczas trzymiesięcznego programu szkoleniowego w bazie wojskowej w Bogocie w Kolumbii. Po 25-letnim zakazie kolumbijska armia ponownie dopuszcza kobiety do swoich szeregów poprzez dobrowolną służbę wojskową, która jest obowiązkowa dla mężczyzn.

Czas na odpoczynek

Czas na odpoczynek
Czas na odpoczynek  Fot. Jae C. Hong / AP Photo

The Sea Dragon z Pacific Park transportowana przez helikopter do domu spokojnej starości w Ventura County w Kalifornii. Według parku rozrywki łódź przewiozła ponad 12 milionów gości w ciągu prawie 30 lat.

Ćwiczenia na hiszpańskiej fregacie

Ćwiczenia na hiszpańskiej fregacie
Ćwiczenia na hiszpańskiej fregacie  Fot. Misper Apawu / AP Photo

Ghańscy żołnierze przeprowadzają ćwiczenia podczas Flintlock 2023 na hiszpańskiej fregacie w porcie Tema w Ghanie. Około 1,3 tys. wojskowych z 29 krajów szkoli się w Ghanie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej w obliczu nasilającej się przemocy dżihadystów związanych z Al-Kaidą i Państwem Islamskim, którzy zabili tysiące osób, przesiedlili miliony i pogrążyli kraje w kryzysie.

Pogrzeb cywilnych ofiar

Pogrzeb cywilnych ofiar
Pogrzeb cywilnych ofiar  Fot. Socrate Mumbere / AP Photo

Wolontariusze Czerwonego Krzyża grzebią szczątki cywilów zabitych w wiosce Mukondi w prowincji Północne Kivu w Demokratycznej Republice Konga. Co najmniej 36 osób zostało zabitych, gdy Sojusznicze Siły Demokratyczne, grupa mająca powiązania z grupą Państwa Islamskiego, zaatakowały wioskę i spaliły chaty mieszkańców.

155. miesięcznica

155 Miesięcznica Smoleńska
155 Miesięcznica Smoleńska  Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Prezes Jarosław Kaczyński oraz członkowie i sympatycy partii Prawo i Sprawiedliwość składają kwiaty pod krzyżem papieskim podczas 155. miesięcznicy smoleńskiej.

Dzień Powstania Tybetu

Dzień Powstania Tybetu
Dzień Powstania Tybetu  Fot. Ashwini Bhatia / AP Photo

Wygnani tybetańscy mnisi buddyjscy podczas marszu protestacyjnego upamiętniającego 64. rocznicę powstania w Dharamshali w Indiach. W 1959 roku tysiące Tybetańczyków otoczyło Pałac Potala w stolicy Tybetu Lhasie, aby chronić swojego przywódcę Dalajlamę.

SpaceX Falcon 9 poleciała

SpaceX Falcon 9 poleciała
SpaceX Falcon 9 poleciała  Fot. Malcolm Denemark / AP

Widzowie na plaży na przylądku Canaveral oglądają lądowanie boostera rakiety SpaceX Falcon 9 w Centrum Lotów Kosmicznych na Florydzie.

Konkurs psich piękności

Konkurs psich piękności
Konkurs psich piękności  Fot. Jacob King/PA via AP

Owczarek staroangielski na ringu wystawowy drugiego dnia Crufts Dog Show w Birmingham w Anglii.

Protesty w Gruzji

Protesty w Gruzji
Protesty w Gruzji  Fot. Shakh Aivazov / AP Photo

Protestujący podczas wiecu przeciwko projektowi ustawy mającej na celu ograniczenie wpływu "zagranicznych agentów" w pobliżu budynku gruzińskiego parlamentu w Tbilisi w Gruzji. Parlament Gruzji w piątek zagłosował za odrzuceniem kontrowersyjnej ustawy, której przeciwnicy - i tysiące protestujących - ostrzegali, że może ona tłumić sprzeciw i ograniczyć wolność mediów, wprowadzając represje w rosyjskim stylu.

Kwiaty dla zastrzelonych

Kwiaty dla zastrzelonych
Kwiaty dla zastrzelonych  Fot. Phil Sears / AP Photo

Maria Swanson i Sherita Small sadzą około 2,849 białych jedwabnych róż przed Starym Kapitolem w Tallahassee na Florydzie. Kwiaty symbolizują zastrzelonych i zabitych w zeszłym roku mieszkańców.

Protesty w Izraelu

Protesty w Izraelu
Protesty w Izraelu  Fot. Oded Balilty / AP Photo

Izraelczycy protestują przeciwko planom rządu premiera Beniamina Netanjahu dotyczącym przebudowy systemu sądownictwa w Tel Awiwie w Izraelu.

Grad w natarciu

Grad w natarciu
Grad w natarciu  Fot. Evgeniy Maloletka / AP Photo

Ukraiński spadochroniarz z 95. Brygady Desantowo-Szturmowej namierza cel dla wyrzutni MSLR BM-21 Grad w kierunku rosyjskich pozycji na linii frontu w pobliżu Kreminnej w Ukrainie.

Żałoba matki

Żałoba matki
Żałoba matki  Fot. Juan Karita / AP Photo

Faustina Huanca Calla wchodzi po schodach, aby złożyć kwiaty na grobie swojego syna, 17-letniego Elmera Solano, na cmentarzu Capilla w Juliacy w Peru. Ponad 10 osób zginęło 9 stycznia w Juliacy, gdy protestujący starli się z siłami bezpieczeństwa, próbując przejąć kontrolę nad lotniskiem.

Maraton Palestyński

Maraton Palestyński
Maraton Palestyński  Fot. Mahmoud Illean / AP Photo

Biegacze podczas rywalizacji w Maratonie Palestyńskim w mieście Betlejem na Zachodnim Brzegu.

Pogrzeb bohaterów

Pogrzeb bohaterów
Pogrzeb bohaterów  Fot. Efrem Lukatsky / AP Photo

Pogrzeb żołnierzy-ochotników Olega Chomyka i jego syna Mykyty poległych w bitwie pod Bachmutem w obwodzie donieckim, na placu Niepodległości w Kijowie w Ukrainie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem