Stolicą Bangladeszu wstrząsnęła we wtorek potężna eksplozja budynku, zabijając co najmniej 14 osób i raniąc dziesiątki. W Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie drugi dzień próbują przekonać posłów do podwyższenia renty socjalnej. Żydzi na całym świecie świętują Purim, czyli rocznicę ocalenia Żydów przed ludobójstwem w starożytnej Persji. A w Paryżu pokazano nową kolekcję Chanel dla kobiet, które w środę będą świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet. Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" oglądają tysiące fotografii. W przeglądzie zdjęć dnia chcemy się z państwem podzielić fotografiami nie tylko newsowymi, ale również tymi, o których nagle zrobiło się głośno. Oraz tymi, które nas zachwyciły...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kliknij w zdjęcie na górze lub skroluj

Japońska rakieta

Rakieta H3 startuje z Centrum Kosmicznego Tanegashima w Kagoshimie w południowej Japonii
Rakieta H3 startuje z Centrum Kosmicznego Tanegashima w Kagoshimie w południowej Japonii  Fot. Tanegashima Space Center / AP

Rakieta H3 startuje z Centrum Kosmicznego Tanegashima w Kagoshimie w południowej Japonii. Japońska agencja kosmiczna celowo zniszczyła rakietę H3 na chwilę przed jej startem we wtorek, po tym jak zapłon drugiego stopnia pierwszej nowej serii rakiet się nie powiódł.

Wybuch w Dhace

Wybuch w Dhace
Wybuch w Dhace  Fot. Abdul Goni / AP Photo

Funkcjonariusze straży pożarnej ratują ranną osobę z gruzów budynku handlowego po wybuchu w Dhace w Bangladeszu. Wybuch w siedmiopiętrowym budynku handlowym w stolicy kraju zabił co najmniej 14 osób i ranił dziesiątki.

Protesty we Francji

Protesty we Francji
Protesty we Francji  Fot. Jeremias Gonzalez/AP

Młodzież podczas demonstracji w Nantes w zachodniej Francji. Śmieciarze, pracownicy usług komunalnych i maszyniści są wśród osób odchodzących z pracy w całej Francji, aby pokazać swój sprzeciw wobec projektu ustawy podnoszącej wiek emerytalny do 64 lat, który związki zawodowe postrzegają jako zagrożenie dla francuskiego modelu społecznego.

Brytyjska zima

Brytyjska zima
Brytyjska zima  Fot. Owen Humphreys/PA via AP

Ludzie spacerują na plaży w Blyth w północno-wschodniej Anglii. W całej Wielkiej Brytanii obowiązują ostrzeżenia pogodowe dotyczące opadów śniegu i niskich temperatur.

Herbatka z królem

Herbatka z królem
Herbatka z królem  Fot. Ben Stansall/Pool via AP

Król Karol III spędza popołudnie z wolontariuszami organizacji charytatywnej podczas popołudniowej herbaty w Bibliotece w Colchester w Anglii.

Hinduski festiwal Holi

Hinduski festiwal Holi
Hinduski festiwal Holi  Fot. Rajanish Kakade / AP Photo

Uczestniczka hinduskiego festiwalu kolorów w Bombaju w Indiach. Festiwal zwiastuje nadejście wiosny.

Powódź w Malezji

Powódź w Malezji
Powódź w Malezji  Fot. AP

Główna droga zablokowana przez wodę powodziową w mieście Lengga w stanie Johor w Malezji. Sezonowe powodzie zmusiły ponad 43 tys. osób do ucieczki ze swoich domów, pięć osób zginęło.

Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie  Fot. LIBKOS / AP Photo

Mieszkańcy gotują posiłek na schodach domu w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim w Ukrainie.

Imigranci w Portugalii

Imigranci w Portugalii
Imigranci w Portugalii  Fot. Armando Franca / AP Photo

Kobiety próbują chronić przed deszczem za pomocą parasoli swoje rzeczy osobiste usuwane przez pracowników komunalnych z ich prowizorycznego domu przed jego rozbiórką w Loures pod Lizboną. Siedem rodzin, w większości imigrantów z wysp Świętego Tomasza i Książęcej, zostało eksmitowanych, a ich nielegalne domy zostały zburzone. Zbudowali oni swoje domy w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy nie byli w stanie zapłacić rosnących czynszów.

Chanel w Paryżu

Chanel w Paryżu
Chanel w Paryżu  Fot. Vianney Le Caer/Invision/AP

Pokaz kreacji domu mody Chanel Fall/Winter 2023-24 ready-to-wear zaprezentowanej w Paryżu.

Świętują Purim

Świętują Purim
Świętują Purim  Fot. Andreea Alexandru / AP Photo

Dziecko w masce słucha koncertu muzycznego w synagodze Coral Temple w Bukareszcie w Rumunii. Żydowskie święto Purim upamiętnia ocalenie Żydów przed ludobójstwem w starożytnej Persji, o czym opowiada Księga Estery.

Protest niepełnosprawnych w Sejmie

Drugi dzień protestu okupacyjnego niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie
Drugi dzień protestu okupacyjnego niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie  Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Drugi dzień protestu osób z niepełnosprawnościami w Sejmie. Protestujący wyłożyli na stole w korytarzu sejmowym 1217 zł w gotówce (równowartość obecnej renty socjalnej). Chcą tak zobrazować posłom, za ile osoby z niepełnosprawnościami muszą żyć.

Odważ się, przełam uprzedzenia...

Międzynarodowy Dzień Kobiet
Międzynarodowy Dzień Kobiet  Fot. Michael Probst / AP Photo

Kobieta wchodzi po udekorowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet schodach Commerzbanku we Frankfurcie w Niemczech.

Izrael świętuje Purim

Dzieci świętują Purim
Dzieci świętują Purim  Fot. Oded Balilty / AP Photo

Żydowskie ultraortodoksyjne dzieci w kostiumach podczas świętowania żydowskiego święta Purim w synagodze w Bene Berak w Izraelu.

Pogrzeb bohatera

Pogrzeb bohatera
Pogrzeb bohatera  Fot. Thibault Camus / AP Photo

Żałobnicy gromadzą się obok trumny z ciałem Vladyslava Bondarenko podczas jego pogrzebu w Kozyntsi, w pobliżu Kijowa w Ukrainie. 26 letni Bondarenko, spadochroniarz Brygady Powietrznodesantowej, zginął 26 lutego w walkach pod Bachmutem.

Zima w Danii nie odpuszcza

Zima w Danii nie odpuszcza
Zima w Danii nie odpuszcza  Fot. Bo Amstrup/Ritzau Scanpix via AP

Obfite opady śniegu w Hirtshals w północnej Jutlandii w Danii.

Akcja Cienia Mgły

Akcja Cienia Mgły
Akcja Cienia Mgły  Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Akcja Cienia Mgły przed Sejmem w związku z obywatelskim projektem Kai Godek nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Więcej zdjęć z Polski i ze świata oraz niezwykłych galerii na Wyborcza.pl/zdjecia

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czyżby ktoś nowy robił podpisy do zdjęć? Są o niebo lepsze, dziękuję!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  To bardzo dobrze, że GW pokazało zdjęcia dotyczące żydowskiego święta Purim - mało znanego u nas.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dwie info o Żydach i Izraelu! I żadne na gorący temat żydowskich pogromów na Palestyńczykach tylko pierdy o jakimś święcie. A takich zdjęć nie macie w Gazecie Żydowskiej?!:
  h ttps://twitter.com/JarekKociszewsk/status/1633202768000237570
  już oceniałe(a)ś
  1
  4